Pärimuslaulu iluaeg "Videvikuaja Laulud"
24. - 26. oktoober 2013
Pärimuslaulu iluaeg „Videvikuaja Laulud” esitleb algupärast, pärimuslikku rahvalaulukultuuri; rahvalaulikuid ja –laule kodumaalt ning mujalt maailmast. Kolme päeva jooksul toimub ühislaulmisi ja õpitubasid, kus osalejatel on lisaks kuulamisele võimalus iidseid laule kaasa laulda - õppida nii eesti, leedu kui poola pärimuslaule.
24. oktoober 2013 :
Viljandi, Eesti Pärimusmuusika Keskus (Tasuja pst 6):
15.00 Adam Strug (Poola) - õpituba
19:00 Adam Strug (Poola) ja Ütsiotsõ - kontsert
21:00 "Külalaulik 1", Lauri Õunapuu, Meelika Hainsoo - laulutuba
25. oktoober 2013
Tallinn, Kloostri Ait (Vene tn 14):
15:00 LeMTA (Leedu) - õpituba
16:00 Lauri Õunapuu, Meelika Hainsoo „Külalaulik 1” - õpituba
19:00 Adam Strug (Poola) - kontsert
20:30 LeMTA (Leedu) ja Sõrve naised - kontsert
22:00 Öine laulutuba " Öölaul" ( „Harju Mehed” jpt) - ühislaulmine
26. oktoober 2013
Võrumaa, Kaika koolimaja (Kaika küla):
18:00 Laulu- ja tantsuõhtu videvikuaja jätkuks. Ütsiotsõ, Celia Roose, Lauri Õunapuu, Meelika Hainsoo ning teised
NB! Kõik kontserdid on kuulajaile-vaatajaile tasuta!
Esinejatest:
Adam Strug ja Tymoteusz Woźniak:
Kaks meest laulurühmast "Monodia Polska", Adam Strug ja Tymoteusz Woźniak laulavad traditsioonilisi saateta lembelaule Poola keskosast Kurpie'st. "Monodia Polska" on Poola vokaalansambel, mille lauluvalimikus on Poola suulisel teel päritud religioossed ja ilmalikud laulud, laulduna erinevate viisivariantidega, mis on kogutud Poolast, Lomza ja Kurpie Zielone piirkonnast. "Monodia" tähendab poola keeles unisoonis laulmist saateta või ühes mõne rahvapilliga, näiteks väntoreliga.
http://monodia.pl
https://www.facebook.com/MonodiaPL
Adam Strug on laulja ning instrumentalist, "Monodia" laulurühma ellukutsuja. Ta on helilooja ja sõnadeautor, kes on muuhulgas kirjutanud muusikat filmidele ning näidenditele, filmistsenarist ja rahvaluulekoguja. Tymoteusz Woźniak on "Monodia Polska" liige, rändaja ning arabist.
http://adamstrug.pl
https://www.facebook.com/AdamStrug
LeMTA:
"LeMTA" on kolm noort naisterahvast Leedust - Akvilė Vervečkaitė, Toma Grašytė ja Greta Andriuškaitė, keda ühendab peale sõprus-sidemete veel LMTA - Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia Etnomusikoloogia teaduskond. Lemta tähendab leedukeeles "on määratud" või "saatuse poolt antud".
LeMTA ei suudaks omavahelist sõprust ette kujutada ilma Leedu rahvalauludeta, need kolm neidu on küll sündinud erinevates Leedu maakondades, tuues kaasa laulurühma oma erinevad maailmanägemused, -traditsioonilised laulumaneerid ning -muusikalised emakeeled, ent koos lauldes ning teistega arvestades kõlavad need laulud peaaegu nii nagu nad võisid kõlada kunagi LeMTA kodukülades - idas - Aukštaitijas, Dzūkijas lõunas ja lääne-Leedus - Žemaitijas.
Kõige ainulaadsemaiks peavad neiud oma kodumaa erilisi laule - sutartineseid Aukštaitijast, mida on võimalik õppida ka LeMTA õpitoas.
"LeMTA" on:
Toma Grašytė
Akvilė Vervečkaitė
Greta Andriuškaitė
Ütsiotsõ:
Ütsiotsõ on 4 setu meeskoori Liinats´urade liiget, kellele peale rahvalaulu meeldib ka vanamuusika. Need on Urmas Kalla, Andreas Kalkun, Lauri Sommer ja Kaspar Kolk. Ütsiotsõ kutsus 2005 kevadel Põlva rahvalaulu töötluste festivaliks kokku Urmas. Eks oli laulud ennegi ja mõne Lõuna-Eesti viisiga on tunne, et selle laulmise juures on mingeid vaiksemaid ja vanamuusikalisi võimalusi - mitte, et seda päris ära sättida - vana keel ja külakõla on samamoodi olulised - aga laulda ja vaadata, mis tekib. Et arhailises meestelaulus oleks rohkem võimalikke maailmu.
„Ütsiotsõ” on:
Urmas Kalla
Lauri Sommer
Andreas Kalkun
Kaspar Kolk
http://www.myspace.com/ytsiotso
http://youtu.be/6N52_vNVfQk
http://youtu.be/u4zc4GP6CEg
Sõrve Naised :
Sõrve Naised ehk Sörve emased on kolm sõrve pärimusrühma Ammuker liiget: Mari Lepik, Liisi Kilgas ja Merike Sepp. Neile kõigile on oluline ja loomulik säilitada sõrulaste pärimust eheda ning elavana; laulda kohalikke laule - nii Sõrvemaalt kui ka mujalt Saaremaalt; uurida, õppida ja õpetada sõrve keelt, käsitööd, toiduvalmistamist, talumajandust ning kõiki muid kohaliku kultuuri lahutamatuid osi. Kõigi Ammukeris laulvate sörve emaste suureks sala-eesmärgiks on, et sõrulased maailmast ei kaoks.
"Sõrve Naised" on:
Mari Lepik
Merike Sepp
Liisi Kilgas
https://www.facebook.com/ammuker
Harju Mehed:
Harju Mehed laulab põhiliselt regilaule Põhja-Eestist ning uuemaid rahvalaule üle kogu kodumaa. Nende repertuaaris on valdavalt muidugi meestelaul. Laulupark, räägitakse, ulatub neil ligi tuhande lauluni, võibolla isegi rohkem. Harju Meeste liikmed olid „Arhailise Meestelaulu Seltsi” asutajaks – koos on tehtud õpitubasid ja lauluõhtuid tuhandetele meestele ja naistele Eestis ja väljaspoolgi. Siiski eelistavad nad mitte esineda, vaid laulda ühiselt – loomulikult ja lihtsalt, nagu eesti mehele kohane.
„Harju Mehed” on:
Tiit Saare
Siim Sarv
Jaan Sarv
Jako Reinaste
Lauri Õunapuu
Timo Kalmu
http://www.myspace.com/harjumehed
Korraldaja: Arhailise Meestelaulu Selts
Toetavad:
Eesti Kultuurkapital
Kloostri Ait
Eesti Pärimusmuusika Keskus
Rohelise Maja Kohvik
Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas
Suured tänud kaaskorraldamast ning abistamast: Meelika Hainsoo, Laura Barbo, Leanne Barbo, Slawomira Borowska-Peterson, Jako Reinaste, Timo Kalmu, Jaak Johanson, Margit Kuhi
Plagu ->
|