AMS - kõigile laulumeestele!
 

Värsked uudised:
 

 

Annetädi lood ja laulud

 

    "Muidu mina olen Annetädi kõigile! Terve kõik, ma ei tea, kõik teavad, kõik ansamblid ja kõik ja kõik kutsuvad; Annetädi. Ma olin siis juba Annetädi kui te hakkasite käima ja noh, nüüd olen ka!" Ütleb Annetädi, ehk Anne Sepamägi, ning õpetab ja laulab meile vanu laule mis jäänud meelde lapsepõlvest - isast, onust, isegi naaberkülast. Ja Leegajuse päevilt. Laulud on Annel hinges, mõtteis ja kindluse mõttes ka vana ajalehe vahel ruudulistel kaustikulehtedel, mõned meenunud sõnad on kirjutatud üles kiiruga, nii et ei saa isegi enam käekirjast aru - mõnikord ju tuleb laul meelde une pealt, nii et kaustik peab pidevalt sängi kõrval valmis olema - parem varblane pihus kui kümme katusel. Ka jutud on Annetädil südamlikud ja paeluvad. Meie kuulame. Laulame kaasa...

Annetädi

 

11. Jutt Annetädi onu pilimängust.
12. Oi oi oi oi Otsa Miko.
13. Lutika Viiu. Veelkord, Siimu nõudel ikka...
14. Oja ääres puude vilus. Siimul meenus.
15. Poeg isatalust lahkus. Siberieestlaste laul.
16. Ma olen Annetädi kõigile!
17. Jutt laulust ja praasnikust.
18. Jutt proovist ja pirukast.
19. Üks vanapoiss oli suremas. Lauril siis turgatas häält tõsta.
20. Jutt laulust ja puust.
21. Karvadest ja laulu meenutamisest.
22. Ting ting tingä löüse ja jorotamine.
23. Anne isa laulmisest.
24. Kuidas isa Annet upatas ja mis Sarve Vaikel üles kirjutamata jäi.
25. Seto ja setu.
26. Minemine ja saamine.
27. Osakene parunilaulust.
28. Tšastuskade laulmisest.
29. Klaara ja Veera. Veelkorra see laul väikeste täiendustega.
30. Lätsi küllä. Täiendustega.

 

Annetädi ja Lauri

    Tutvusin Annetädiga mõned aastad tagasi kui käisime Anne, Ülle, Marika, Õnne, Elo, Õie ja Antsuga külas Tšuvaššimaal, oma kurikuulsal natuke õnnetult lõppenud reisil, esinemas folkloorifesivalil ning kohalikega tutvust sobitamas. Tee sinna kaugele maale oli pikk ning kordamööda bussiroolis olles, sai läbi lauldud hulga laule ning räägitud kokku kõik maailma jutud. Olin Annet ikka varem ka kohanud, korraldas ju Õie kunagi lauluõhtuid Vanalinna Muusikamajas, millest Annetädi ka osa võttis.
    Sellest ajast on Annetädi juba mitu korda öelnud, et tahaks oma laule, mida eelkõige mehed on laulnud, edasi laulda ja õpetada, et need ikka kaduma ei läheks. Tore on, et Anne nüüd tulla jõudis ja et see õhtu meil oli. Loondan, et see viimaseks taoliseks ei jää ja leidub ikka aega ning ruumi.

Lauri, 4.hundikuul Luise tänavas.

Annetädi ja Lauri

Üritust võid kommenteerida ja sellekohast vanemat infot saab piiluda siin: <foorum/31.01>