AMS - kõigile laulumeestele!
 

Värsked uudised:
 

 

Arhailise meestelaulu selts annab avapaugu

 

EPL 21.01.2006
Tekst: Maris Podekrat, foto: Terje Lepp

Arhailise meestelaulu selts korraldab täna avakontserti. Kamp mehi ja hulk vanu meestelaule. Müristavad, ajavad juttu. Räägitakse, et mõned nende lauludest olla sootuks siivutu sisuga.

Mullu detsembris tuli trobikond mehi kokku ning arvas, et lisaks kooslaulmisele on vaja hakata suuremaid tegusid tegema: arhailine meestelaul tuleb kodudest, kõrtsidest ja leiliruumidest välja tuua. Arhailise meestelaulu all mõtleb selts vanemat meeste (ja ka naiste) poolt lauldud mehelikke regi- ning uuemaid seltskonnalaule, mis ei ole loodud professionaalsete muusikute poolt, vaid sündinud rahva seas. Pärandatud inimeselt inimesele ning rännanud seltskonnast seltskonda.

Seltsi liikmed ei pea tingimata laulda oskama - asutajaliikme Lauri Õunapuu sõnul saavad laulmisega hakkama paljud inimesed, kes arvavad end mitteviisipidajaks. Mõnel neist on tõeliselt hea hääl isegi tuntud lauljatega võrreldes.

Miks naisi seltsi ei võeta?

“Naistel on lihtsalt koos meestega raske laulda - hääle kõrgus on teine ja laulud on teised. No mõned mehed häbenevad ka naiste seltsis laulda. Meestel on omaette ikka muhedam muhetada ja juttu ajada ning laulda. Aga vahel korraldame omakeskis ka ühislaulmisi, kuhu on kõik kutsutud - ka kallid kaasad ja kõik naisolevused, seda võimsamalt need siis kõlavad. Ja loomulikult näeme me rõõmuga naisterahvaid meie kontsertidel."

Meestelaulu võib kuulata täna kell 18 Tallinna Vanalinna Muusikamajas Uus tn
16c, naised ja lapsed on oodatud ja sissepääs prii. Lisainfo http://meestelaul.metsatoll.ee

 

<http://www.epl.ee/artikkel_310147.html>