Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:1377
:: Tsiteeri ::
Teema: Mardipäev Vabaõhumuuseumis pühap 4.nov 2012 11:00
[www.evm.ee]
[www.facebook.com]

Mardipäev


4. november 2012
Kell 12-17

Mardipäev on iidne talvealguse püha. Päevad on järjest lühemad ja ööd pikemad.

Mardilaupäeva õhtul ja öösel liigub ringi seltskond koledaid, musti ja karvaseid tegelasi. Neid ei tasu aga karta – need on mardisandid, kes toovad majja lõbusat lärmi, tantsu ja pererahvale kamaluga õnne!


Sepa talu
kell 12-15

Oma jutu järgi tulevad mardisandid kaugelt ja külmalt maalt, on väsinud ja väetid ning paluvad end pererahval sisse lasta. Nad ei tohi siiski kunagi tuppa tulla ilma kutsumata. Kui nad ukse taha jätta, kipuvad sajatama ja vingerpusse mängima.

Kuidas mardisante vastu võtta? Pererahvas pajatab, kuidas neile mardisandid külla on tulnud, mida siis teha tuleb ja mida kindlasti mitte teha ei tohi.

Kuie kool
Kell 12-15

Mardisandid on naljasandid. Martide külaskäik on lärmakas ja naljakas – tantsu ja laulu kõrval tuustivad mardisandid toas ringi, teevad koerustükke, kuid panevad ka pererahva proovile, küsivad mõistatusi ja soovivad õnne.

Kuie koolis tegutsevad mardikooli õpetajad Mart ja Märt, kes annavad tulevastele mardisantidele vigurite ja koerustükkide alal nõu, tutvustavad mardiperekonda ja nende ülesandeid. NB! Mardikooli tunnid on kellajalised. Vaheaegadel saab vaadata mardipäeva filmi ja lahendada mõistatusi.

Lau külapood
Avatud kell 10-17

Kui sul pole veel kommitagavara selleks puhuks, kui mardisandid külla tulevad, siis vanast külapoest saad osta ajastupäraseid maiustusi.

Härjapea talu
Kell 12-15

Härjapea perenaised valmistavad mardipäevaks maitsvaid pühadetoite.

Pulga talu
Kell 12-15

Mardisandid maskeerisid end, kuidas aga said: Kes tegi end mardikureks, kes õlekubuks, kes tõmbas kasuka tagurpidi selga ja tegi näo tahmaseks.

Pulga talus saab teha endale käepärastest vahenditest mardimaski. Kes on end ära maskeerinud, võib väljaõppinud mardisantide saatel minna Köstriaseme tallu marti jooksma.

Köstriaseme talu
Kell 12-15

Martide külaskäik oli oodatud sündmus – mardid soovisid igat laadi õnne ja pererahvas tasus ka vastavalt toidukraami või linatuustiga. Eriti oodatud oli lihakraam, vorstid ja käkid.

Köstriaseme pererahvas on valmistunud mardisantide vastuvõtmiseks ja vaatab, kas küllatulnud mardisandid on ikka piisavalt õppust saanud.

Kolu kõrts
Kõrts on avatud kell 10-17
Mardipidu algab kell 15

Kui sanditamas oli ära käidud, kogunesid erinevad mardiseltskonnad kellegi juurde tallu või läksid kõrtsi, et üheskoos pidutseda ja retkedel saadud annid ära süüa. Kui saak oli suur, võis pidu kesta lausa päevi.

Meeleolukat mardipäevatantsu veab eest Tallinna Tantsuklubi. Kolu kõrts pakub maitsvaid mardipäeva roogasid. Külla on oodata ka ehtsaid mardisante.


TERE TULEMAST EESTI VABAÕHUMUUSEUMISSE!

Piletihinnad:
tavapilet 6 € / sooduspilet 3 € / perepilet 12 €

Kuidas tulla
Autoga: tasuta parkimine
Ühistransport: Bussid nr 21 ja 21 B väljuvad Balti jaamast ja peatuvad muuseumi peavärava ees. Buss nr 22 või trollid nr 6 ja 7 kesklinnast: sõita kuni Zoo peatuseni. Sealt ca 15-minutiline jalgsimatk mööda mereäärset teed. Sõiduajad: soiduplaan.tallinn.ee
City Tour: sinise liini bussid väljuvad Viru väljakult vana pritsimaja eest ja peatuvad muuseumi peavärava ees. Sõiduajad: www.citytour.ee
28.10.12, 14:57
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **   ** ******** ******** **  ** **  ** 
 **   ** **    **  ** ***  ** ***  ** 
 **   ** **      **  **** ** **** ** 
 **   ** ******    **   ** ** ** ** ** ** 
 **   ** **     **   ** **** ** **** 
 **   ** **     **   **  *** **  *** 
 *******  ********  **   **  ** **  **