Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:1377
:: Tsiteeri ::
Teema: 15-20.10.2012 Korea päevad Tartus ja Viljandis
Korea päevad
Aeg: 15.10.2012-20.10.2012, 12.00-21.00
Koht: Tartu Ülikool, Tartu Elektriteater, Viljandi Pärimusmuusika Ait
Kirjeldus: Tartu Ülikooli ja TÜ partneri Pusani rahvusülikooli (PNU, Korea) ühiselt korraldatud Korea päevad toovad Tartusse mitmekesist pilku Korea kultuuri ja maailmavaatesse.

15.-20. oktoobrini toimuvatel Korea päevadel leiab aset nii mitmekülgne kultuuriprogramm kui ka akadeemiline sümpoosion. Nädala jooksul on võimalik külastada Korea-teemalist fotonäitust, vaadata kolme uut Korea filmi ning kuulata kahte erinevat traditsioonilise muusika kontserti Tartu Vanamuusika festivali Orient et Occident raames.

Laupäeval, 20. oktoobril toimub akadeemiline sümpoosion '2nd Baltic-Korean International Symposium: Creative Cooperation'. Sümpoosioni avavad TÜ rektor, PNU prorektor ja Korea Vabariigi suursaadik ning majanduse, poliitika, keele ja kultuuri teemadel võtavad sõna nii Tartu kui Pusani ülikooli professorid. Sümpoosioniga tähistatakse 20 aasta möödumist Korea ja Eesti diplomaatiliste suhete algusest.

Kontaktisik: Karoliina Vilimaa-Pennarun, välissuhete spetsialist
Telefon: 737 6164 (6164)
E-post: karoliina.vilimaa-pennarun@ut.ee
Viide: [www.ut.ee]
14.10.12, 04:47
Timo Kalmu

Sõnumeid:1377
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: 15-20.10.2012 Korea päevad Tartus ja Viljandis
[www.facebook.com]

17.-20. oktoobrini toimuvad Tartu Elektriteatris korea kultuuri päevade raames Korea filmi päevad. Neljal päeval näitame kolme korea filmi.

Kõik seansid on tasuta ja eesti keelsete subtiitritega!

17. oktoober
18:00 Sisejuhatus Korea filmi päevadele
18:30 Enlightenment film

18. oktoober
18:30 Jesus Hospital
21:00 Re-encounter

19. oktoober
18:30 Enlightenment film
21:00 Jesus hospital

20. oktoober
21:30 Re-encounter

"ENLIGHTENMENT FILM" ("Valgustus" 2009)

Korea kultuuris on terminil "kolm generatsiooni" suur tähendus. “Valgustus” räägibki kolme põlvkonna vahelisest konfliktist, sümboliseerides ajastumuutust, millega Korea ühiskond pole valmis kaasa minema. Režissöör Park Dong Hooni valitud perekonna lugu ulatub Jaapani okupatsioonist kuni tänapäevani. Loo keskmesse paigutub Tae Sun, kelle vanaisa kuulus okupatsiooni ajal jaapanimeelsete sekka (nagu kommunistliku partei liige ENSVs) ja kelle isa pooldas 1980. aastate neomilitarismi ajal diktatuuri. Kolmanda generatsiooni esindaja Tae Sun tunneb häbi oma perekonna mineviku pärast ning ütleks neist hea meelega lahti.
“Valgustatus” on heaks sissevaateks Korea ühiskondlikesse probleemidesse ning räägib perekonnasisesest hierarhiast kui probleemide esimesest lülist. Kui saaks esimese lüli korda, siis leiaks ehk aega ka teisi vigu parandada...

"RE-ENCOUNTER" ("Taaskohtumine" 2010)

“Taaskohtumine” on lugu purunenud armastusest ning sellega kaasneva valu ja pettumusega toimetulemisest. Hae Hwa ja Han Soo armusid ja armastasid esimest korda, kuniks nende suhe Korea konservatiivsele ühiskonnale enam ei sobinud. Han Soo hülgas perekonna survel neiu ning otsustas pere loomise asemel sõjaväe kasuks.
Film näitab, kui raske on noortel inimestel teha valikuid, eriti niivõrd vanamoelises ja vanemaid inimesi ülistavas kultuurirumis, nagu seda on Korea. Kas konservatiivsus hakkab inimlikkusele jalgu jääma ning kuidas saavad noored eales õppida, kui eksimine on tabu? Noor inimene soovib targaks ja õnnelikuks saada ning vanemad tahavad teda selles aidata, tihtipeale arvates, et oma kogemuste põhjal nad teavad, mida ja miks teha ei tohi, aga iga mees/naine peab oma valikud ise tegema. Noores eas on lihtne kuulata vanemaid, eriti kui nende välja pakutud lahendused tähendavad ka minekut lihtsama vastupanu teed.
Nooruses tehtud valikuid kahetsetakse ikka, kuid vahel on tagajärjed nii tõsised, et ainult kahetsemisest ei aita. Kui tõsised, seda näeb korea kultuuripäevadel...

"JESUS HOSPITAL" (2011)

“Jesus Hospital” räägib loo keskealisest naisest, kes on jäänud lõksu oma religioossete tõekspidamiste ja reaalsuse vahele. Tema usk erineb peavoolukristlusest, mistõttu ta ei saa end avalikult väljendada ning on sunnitud oma veendumusi vaka all hoidma. Üle kõige armastab naine oma ema, kuid ta ei tea, kui kaua peaks koomas viibivat ema elus hoidma. Tema ebakindlusele lisab tuld, kui tütar koos peigmehega lööb mesti teiste sugulastega, kes soovivad kooma lõpetada ning haiglakulud peatada. Filmis uuritud konflikti eripära ning tegelastevaheline vastandus- ja lepitusmoment muudavad linateose intrigeerivaks ja eelkõige inimlikuks.
Peaosas Whang Jung Min, kes on saanud palju kiita rolli eest filmis “Save the Green Planet” ning teeb ka käesolevas filmis võimsa soorituse.

Rohkem infot korea kultuuri päevade kohta - [www.ut.ee].
14.10.12, 04:48
Timo Kalmu

Sõnumeid:1377
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: 15-20.10.2012 Korea päevad Tartus ja Viljandis
18. oktoober Esineb Seodo Sori (Lõuna-Koreast) Pärimusmuusika Aidas

Festival Orient et Occident - Ansambel Seodo Sori

Piletite hinnad kuni 11.10.12 k.a.
Täispilet 7€
Sooduspilet 5€ (õpilane, tudeng, pensionär, invaliid (saatja tasuta))
Grupipilet 5€ (vähemalt 5 pileti korraga ostmisel)
Kuni 6 aastased lapsed k.a. saavad kontserdile tasuta. NB! Ürituse soovitatav vanus on alates 7. eluaastast.

Pileti hinnad alates 12.10.12
Täispilet 8€
Sooduspilet 6€ (õpilane, tudeng, pensionär, invaliid (saatja tasuta))
Grupipilet 6€ (vähemalt 5 pileti korraga ostmisel)
Kuni 6 aastased lapsed k.a. saavad kontserdile tasuta. NB! Ürituse soovitatav vanus on alates 7. eluaastast.

Uksed avatakse 30 minutit enne kontserdi algust.


Taaskord on festival Orient et Occident, nüüd juba seitsmeteistkümnendat korda, toomas teieni haruldasi muusikapärle oma ala tippude esituses. Selleaastase festivali läbivaks teemaks on „Muusika ja meditatsioon”. Vana stiili (koten honkyoku) klassikalist shakuhachi muusikat, mis lahutamatult seotud zen budismi ja templitraditsioonidega, on võimalik kuulda jaapani meistri Takashi Tokuyama esituses. Ansambel Pons Vivi kava keskmes on Euroopa keskaja muusika 12-14 sajandini. Väga huvitava ja unikaalse Vana-Iraani tutori muusikat on võimalik kuulata selle pilli silmapaistva virtuoosi Hamid Khezri esituses Iraanist. Tartu Ülikooli Varajase ja Orientaalse ja Muusika Keskuse FA Schola ansambli eestvedamisel sünnib improvisatsioonikontsert, kus osalevad ka teised festivali külalised. Täiesti uue mõõtme festivali kavva annab Korea šamanistlike juurtega eepiline laul BaeBaengl Gut ja väärika punkti paneb selleaastasele festivalile korea traditsioonilist muusikat esitav ansambel Seodo Sori Koreast.

On suur privileeg kuulata muusikat ja lasta muusikal juhtida oma mõtted sinna kuhu soovime. Mängijatel ja muusika loojatel on see eelis veelgi suurem, aga sellega kaasneb ka vastutus, kuidas me mõtestame neid helisid, mida me teistega soovime jagada. Nende ja paljude teiste küsimuste üle on võimalik kaasa mõelda Takashi Tokuyama ja Märt Läänemetsa loengutes ning oma sõna sekka öelda ümarlauas, mis arutleb teema Muusika ja meditatsioon üle. Vähetuntud ja haruldast Chourasani rändlaulikute traditsiooni tutvustab meile Hamid Khezri.

[www.southestonia.ee]ündmused

[www.google.com]
14.10.12, 04:52
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ******  ********  **   ** **   ** **   ** 
 **  ** **   **  **  **  **   ** ***  *** 
 **    **   **  ** **  **   ** **** **** 
 **    ********   ***   **   ** ** *** ** 
 **    **   **  ** **   **  **  **   ** 
 **  ** **   **  **  **   ** **  **   ** 
 ******  ********  **   **   ***   **   **