Autor
Sõnum
Lauri Õunapuu

Avatar
Sõnumeid:2757
:: Tsiteeri ::
Teema: Hõimuklubi muusikast ja etümoloogiasõnaraamatust, 9 ja 16.05
Hõimuklubid soome-ugri muusikast ja etümoloogiasõnaraamatustFenno-Ugria Asutus kutsub kõiki huvilisi kolmapäeval, 9. mail kell 17.00 Eesti Keele Instituudi suurde saali (Roosikrantsi 6, Tallinn) hõimuklubi õhtule „Soome-ugri muusika maailma muusika kontekstis“ ning 16. mail kell 17.00 samasse kohta „Eesti etümoloogiasõnaraamatu“ esitlusele.Tänavusel Eurovisoonil esindavad Venemaad udmurdi memmed Brangurti külast, kuidas neil võiks seal minna ja mis on selle fenomeni tagamaad? Kuidas on eestlastel, soomlastel ja ungarlastel eelmistel Eurovisioonidel läinud? Tartu Ülikooli vanemteadur, etnoloogiadoktor Aimar Ventsel positsioneerib ja vaatleb soome-ugri rahvaste muusikat nii Euroopa kui ka kogu maailma muusika kontekstis. Kuulame soome-ugri rahvaste muusikat.Juba nädala pärast, 16. mail kell 17.00 leiab aset järgmine hõimuklubi „Kust on pärit eesti sõnad?“, kus koostajad Iris Metsmägi, Meeli Sedrik ja Sven-Erik Soosaar tutvustavad äsja valminud „Eesti etümoloogiasõnaraamatut“ ning Udo Uibo räägib etümoloogia-alase uurimistöö põnevatest tagamaadest.Hõimuklubid toimuvad koostöös Eesti Keele Instituudiga, neid toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet. Kõik huvilised on oodatud! Üritustest osavõtt on prii.9. mai hõimuklubi plakat: [www.fennougria.ee]Lisateave:
Jaak Prozes
MTÜ Fenno-Ugria Asutus
6445119
info@fennougria.ee

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
08.05.12, 09:07
Lauri Õunapuu

Avatar
Sõnumeid:2757
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Hõimuklubi muusikast ja etümoloogiasõnaraamatust, 9 ja 16.05
Kolmapäeval, 16. mail kell 17.00
Eesti Keele Instituudi suures saalis (Roosikrantsi 6)

Hõimuklubi

Kust on pärit eesti sõnad?

Äsja valminud "Eesti etümoloogiasõnaraamatus" käsitletakse eesti kirjakeele sõnavara päritolu. Sõnaraamatus on üle 6600 märksõna, eesti keele tüvevara ajaloo ja etümoloogiateaduse metoodika lühiülevaade ning teiste keelte sõnade register.

Eesti Keele Instituudis aastatepikkuse töö tulemusel valminud raamatut tutvustavad koostajad Iris Metsmägi, Meeli Sedrik ja Sven-Erik Soosaar. Etümoloogia-alase uurimistöö põnevatest tagamaadest räägib Udo Uibo.

Hõimuklubi toimub koostöös Eesti Keele Instituudiga, toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.

Kõik huvilised on oodatud! Üritusest osavõtt on prii.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
14.05.12, 13:24
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **   ** **  ** **  ** ********  **  ** 
 ***  *** ***  ** ***  ** **   ** ***  ** 
 **** **** **** ** **** ** **   ** **** ** 
 ** *** ** ** ** ** ** ** ** ********  ** ** ** 
 **   ** ** **** ** **** **     ** **** 
 **   ** **  *** **  *** **     **  *** 
 **   ** **  ** **  ** **     **  **