Autor
Sõnum
Lauri Õunapuu

Avatar
Sõnumeid:2757
:: Tsiteeri ::
Teema: Regi Laulab, Toila regilaululaager 7-9.07
Toila vallas on tehtud algust Veljo Tormise auks korraldatava regilaululaagri "Regi laulab" korraldamisega, mis on suunatud just Ida-Virumaal regilaulu kui meie kõige ürgsema rütmi ja viisi hoidmisele, populariseerimisele ja arendamisele.Ida-Virumaal, Toila vallas asub Pühajõe kirik, kus on helilooja Veljo Tormis veetnud oma nooruspäevi, kuna aastal 1936 oli helilooja isa Richard Tormis Pühajõe koguduses köstriks. Veljo Tormise 80. juubeliaastal Pühajõe kirikus toimunud kontserdil hakkas hargnema idee, et ka see paik on väärt regilaulu hoidmise ja arendamisega seotud algatust eest vedama.

2011. aasta suvel on plaanis korraldada Veljo Tormise heakskiidul esmakordselt kõigile regilaulu huvilistele laululaager „Regi laulab“. Laager toimub kolmel päeval ja on avatud kõigile, eeskätt aga koorilauljatele ja õpetajatele, mida saab käsitleda kui suvist täiendkoolituse võimalust. Õpetajate täiendkoolituse moodul toimub koostöös Eesti Kooriühinguga.

Laululaagris viiakse kolme päeva jooksul läbi õpitoad Veljo Tormise, Aarne Saluveeri ja Helin-Mari Arderi juhendamisel. Lisaks toimuvad noorte muusikute õpitoad improvisatsiooni ja rahvamuusika ainetel, mida juhendab Virgo Sillamaa. Viimasel päeval, 9.juulil kl 21.00. toimub kõikide õpilaste osavõtul ühine lõppkontsert Pühajõe kirikus.

Samas soovime salvestada nende päevade jooksul Veljo Tormise pärandit, mida seni veel ei ole talletatud. Salvestame tema tööd laululaagri lauljatega ja mõtisklusi tema lapsepõlveradadel aastatest, millest ta suurt varem ei ole rääkinud. Kuid tema enda kinnitusel on nii Pühajõe küla kui lähedal asuv Toila Oru park talle äärmiselt isikliku ja erilise tähendusega.Regilaululaagri korraldamise pikaajalisem eesmärk


Veljo Tormise auks korraldatav regilaululaager "Regi laulab" on Toila vallas toimuma saav rahvusvahelise mõõtmega rahvalaulu laager, kus kohtuvad lähinaabrite lauljad ja juhendajad. Laager uurib lähinaabrite rahvalaulu arendamisega seotud aspekte ning võtab kasutusse, sh taasesitab ingerlaste, liivlaste ja kohalike virulaste laulu- ja muinaslood. Pikemas perspektiivis on plaan kaasata ka antropoloogia ja muusika üliõpilased.


Regilaululaagri sihtgrupp


Laululaagri „Regi laulab" otseseks sihtgrupiks on regilaulu ning rahvuskultuuri huvilised (koori)lauljad nii Virumaalt kui üle Eesti. Laagrisse saab tulla kogu perega - ka kõige väiksematele on juhendaja, kes räägib rütmist ja viisist.

Osalejatelt ootame eelregisteerimist, selleks on veebis eraldi registreerimisvorm, vt. alljärgnevalt!
Laagris on osalustasu (€10.-), mis katab päevase toidukulu. Lapsed kuni 7. eluaastani tasuta. Majutus tuleb leida igal ühel endal. Ümber Pühajõe on võimalik lihtsasti leida endale sobiva hinna ja asukohaga majutus. Selleks vaata täpsemalt: [toila.ee]

NB! Osalejate hulk on piiratud! Esimesse laagrisse ootame kuni 130 inimest.* REGISTREERIMISVORMRegistreerimisvorm saata hiljemalt vormis toodud kuupäeval aadressil: kaire383@hotmail.com

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
24.05.11, 10:38
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ******** **   ** **   ** ******** ******** 
  **   **   **  **  **  **      **  
  **   **   **  ** **  **      **  
  **   **   **   ***   ******    **  
  **   **  **   ** **  **      **  
  **    ** **   **  **  **      **  
  **    ***   **   ** **      **