Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:1377
:: Tsiteeri ::
Teema: Orient 2009: 5.-20. mai
Baltimaade esimene ja seni ainus üksnes aasia muusikale pühendunud festival „Orient 2009: siiditee hääled" toimub 5.-20. maini, kontserte antakse Tallinnas, Viljandis ja Riias.

Festival, mille kunstiline juht on Peeter Vähi, saab hakatuse teisipäeval, 5. mail kell 19 Estonia kontserdisaalis. Seal esinevad Wu Man, Hiina pipa-virtuoos, Michiko Akao travers-bambusflöödil koos flötist Jun-ichi Tanaka ja löökpillimängijaga ning kuue shingoni koolkonna Buddha-mungast shomyo-laulja ja jutustaja Isohito Yamagishiga.

Kolmapäeval, 6. mail kell 19 tõusevad Estonia kontserdisaali lavale Iraani ansamblid Shanbehzadeh ja Rozaneh.

Esimene pakub kuulajaile unikaalset Pärsia lahe äärset traditsioonilist muusikat ja tantsu, teine, kuuest iraanlannast koosnev ansambel, esitab mitme tuhande aasta vanust iraani traditsioonilist muusikat originaalkujul, keskendudes põhiliselt kahe suure rahvuspoeedi Rūmī (1207-1273) ja Hafezi (1315-1390) tekstidel loodud lauludele.
Neljapäeval, 7. mai kell 19 kuuleb Estonia kontserdisaalis india ja afganistani muusikat. Seda mängivad bansuri-virtuoosi Abhay Phagre trio, peale nimetatu veel Vinod Lele (tablā-trummid ja Peeter Vähi (tānpūrā) ja Kabul Ensemble.
Viimast iseloomustab rubab-lauto ja santur-tsimbli tämbrikooslus, millist duovormi pole Afganistanis viljeletud juba enam kui 40 aastat.

Reedel, 8. mail põikab Orient 2009 korraks Viljandise, kell 19 esinevad seal Pärimusmuusika aidas Kabul ensemble ja Fareed Ayaz, viimane esitab qawwale, lausungeid, India ja Pakistani päritolu islami lauluvormi, mis taotleb Jumala tunnetamist intuitiivselt sisekaemuse kaudu, kulmineerudes ekstaasiseisundiks.

Laupäeval, 9. mail jätkub festival taas Tallinnas. Kell 19 astuvad Estonia kontserdisaalis üles juba mainit Fareed Ayaz ja Uiguuri-Aserbaidžaani ansambel, kes esitab uiguuri muqame, süidilaadseid kompositsioone, mis ühendavad laule, tantse, folk- ja klassikalist muusikat.

Punkti festivalile panevad pühapäeval, 10. mai kell 19 Estonia kontserdisaalis esinevad Burhan Öçal (darbuka, saz, laul), Ümit Adakale (darbuka) Türgist ja Sufi folkansambel Kašmirist.
06.04.09, 22:04
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **     ******  **  ** **  ** **   ** 
 **  **  **  ** ***  **  ** **  ** ** ** 
 **  **  **    **** **  ****  ** ** ** 
 **  **  **    ** ** **   **   ** ** ** 
 ********* **    ** ****   **   ** ** ** 
    **  **  ** **  ***   **   ** ** ** 
    **  ******  **  **   **   *** ***