Autor
Sõnum
Lauri Õunapuu

Avatar
Sõnumeid:2359
:: Tsiteeri ::
Teema: Viljandi pärimusmuusika festival paneb mehed laulma
[uudised.err.ee]

Viljandi folgi peakorraldaja Ando Kivibergi sõnul on järgmise festivali teemaks "Mehe laul".
"Eelmise aasta teema oli "Rütm ja pulss", selle teemakäsitluse eest saime tublisti kiita. Järgmise aasta teema on "Mehe laul", sest festivali kunstiline toimkond leidis, et selleks on õige aeg," rääkis Kiviberg ETV hommikusaates "Terevisioon".

Tema sõnul on naisroll olnud pärimusmuusika ajaloos väga tuntavalt ja tugevalt esil. "Kui me mõtleme kuulsate regilaulude peale, mis on üles kirjutatud rõhuvas enamuses naisesitajate suust ning kui vaatame näiteks Eesti pärimusmuusikute rivistust, siis mis salata, naiste ülekaal on rõhuv."

"Iva on selles, et meeste väärikus, au ja muusikategemise kultuur vajab meie arvates natukene rohkem toetust ja esitlemist. Maailmas on leida nii palju vägevaid meestelaulu kultuure, mida võiks esitleda," märkis ta.

Ta tõi näiteks, et järgmisel festivalil saab kuulata: Mongoolia või Tuva kurgulauljaid, Korsika või Sardiinia polüfoonilist meestelaulu, Lõuna-Aafrika mitmehäälset meestelaulu, Gruusia meestelaulu ja kindlasti ka Eesti meestelaulu. "Teeme selleks ajaks ka meeste regilaulu koori," lisas Kiviberg.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
13.10.11, 10:48

Vabandust, kuid ainult registeeritud kasutajad saavad postitada teateid sellesse foorumi.