Autor
Sõnum
Lauri Õunapuu

Avatar
Sõnumeid:2662
:: Tsiteeri ::
Teema: Ilomaile
[www.flku.ut.ee]

Ilmunud on täiendatud kordustrükk Juhan Kurriku koostatud eesti rahvalaulude antoloogiast "Ilomaile"

03.12.2013
Juhan Kurrik on koondanud antoloogiasse "Ilomaile. Anthology of Estonian folksongs with translations and commentary" valiku Eesti regivärsilisi rahvalaule, mis on esitatud nii eesti kui inglise keeles ning varustatud inglisekeelsete kommentaaridega. Teos pakub süstemaatilise läbilõike regilaulu põhilistest valdkondadest ning teemadest. Antud kogumik on hea allikas autentsetele eesti (ja setu) regilaulutekstidele ligipääsemiseks väljastpoolt eesti keeleruumi.

Raamat ilmus esmakordselt 1985. aastal Torontos (Maarjamaa kirjastus) ning ettepaneku kordustrükiks tegi teose esmakirjastaja Vello Salo. Raamatu faksiimileväljaandele on lisatud Madis Arukase ingliskeelne järelsõna, mis kajastab regivärsilise laulu uurimise hilisemaid arenguid Eestis.

Folklorist Kanni Labi (Eesti Rahvaluule Arhiiv) on kommenteerinud Juhan Kurriku tõlget ja seletusi antoloogiale koostatud lisas Translating Old Songs: Selected Estonian Texts, mis on kättesaadav Tartu Ülikooli digitaalarhiivis DSpace (http://hdl.handle.net/10062/33616).

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
07.12.13, 22:50
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ******** **  ** ********  ******** **  ** 
  **   ***  ** **   **   **   ***  ** 
  **   **** ** **   **   **   **** ** 
  **   ** ** ** ********   **   ** ** ** 
  **   ** **** **   **   **   ** **** 
  **   **  *** **   **   **   **  *** 
  **   **  ** ********   **   **  **