ei saanud päris selgelt aru selle ürituse eesmärgist,
aga kuna kogunes päris korralik hulk huvilisi ja tekkis isegi sisuline arutelu,
siis panen siia mõned mõtted, mis vanas kolus pärast pisukest seedimist on selginenud
nö "Lääne-Harju identiteedi" punnitamine oli asjatu ajaraisk.
(nii kui nii on praegused administratiivpiirid nõukogude korralduse kaootilise edasiarenduse vili)
kohaletulnutest moodustus u 3 "identiteeti":
1) päris Lääne-Harju hajaasustuse rahvas, kelle ühistegevusel on tegelikud takistused:
lootusetu ühistransport, viletsad teed, hõivatus oma töödega
2) Keila-Saue rahvas, kelle ühistegevuse peamine takistus on huvipuudus:
transport ja teed on ideaalsed, vaba aega ja vabu ruume küllaga, osavõtjate potensiaal üle 10 000
3) Saku-Hageri rahvas, kelle ühistegevuse takistused on imaginaarsed:
praegused administratiivpiirid lõhuvad kihelkondlikku kuuluvust (Saue vald ühendab mitut kihelkonda ja Hageri kihelkond jaguneb kahte maakonda)
X) + külalishuvilised Kose kandist
mida edasi teha?
1) kurdeti nii infopuudust kui infouputust:
tänapäeval saab seda reguleerida meililistide ja interneti rühmadega liitumise või neist lahkumise teel
2) tehtagu: parandamisfestivale, simmaneid, loenguid, uudiskirju jm üritusi!
loodetavasti mõni -gu teeb siis midagi
3) mina pakkusin välja iganädalase "pärimus"klubi,
kuhu oleks oodatud kõik sellised tegevused, mis teineteist ei sega:
vanade piltide või esemete uurimine, vanade esemete parandamine, lugude jutustamine, "rahvakalendri tähtpäevad, käsitöö, traditsiooniline toiduvalmistamine, rahvameditsiin või muu"
(saab ka piisavalt vaikselt pilli mängida ja tantsida ja isegi laulda, nii et teised tegevused saaks jätkuda)
kogukondliku tegevuse eelduseks on teistega arvestamine
aega võib ju ka jagada:
1: algul 1h vaikset kogukondlikku erinevate nurkade ühistegevust
2: pärast 1h kärtsu-mürtsu, kellegi soololoeng vms
(3: kui tõesti imekombel jätkub huvilisi, siis lõpetuseks mingi kitsama huvirühma tegevus, kuhu teised pole oodatud: neestelaul, naistetants, mustlasmaadlus, õhtupalvus vms)
4) kurdeti ajapuudust (et ei saa kõigest osa, ei saa iga nädal käia - tehke korra kuus või kvartalis jne):
tuleb jätta tegemata kõik, mida teha pole vaja ja unistamata kõik, millest pole vaja unistada
ära tulegi iga nädal, kui ei saa! võib olla vajatakse ka sinust puhkust
------------------------------
mõnest kohale tulnud huvilisest ei saanud aru, miks nad olid tulnud:
ei nad tahtnud teistega koos midagi teha ega ka et keegi nende juurde tuleks
kas lootsid saada mingit rahastust või koolitust või mainekujundust ja enese turundust või lihtsalt käivad igal pool - ei tea