Mitmes erinevas versioonis tuntud laul, mis suurema populaarsuse saavutas pärast meeskvarteti "Ki-Ki" esitusi, kas viimane kvartett esitas üldse aga sama lugu, oleks hea teada..
[
www.e-kultuur.ee]
"Ki-Ki" esitatu "Neiuke, nooruke - kallike kaugel" olla väidetavalt Paul Tammeveski sõnadele ning viisile:
Järva Teataja (1926-1944), nr. 57, 22 mai 1943:
/../
Edasi esitas G. Metssalu kapelli saatel P. Tammeveski Kallike kaugel", milline publiku tungival soovil tuli kordamisele. Kapelli poolt esitatud rumeenia rahvusmuusikale järgnes..
/../
Sakala (1878-1940), nr. 104, 14 juuli 1943:
/../
V. Leemetsa „Lii ja kompanii" ja Paul Tammeveski ..Kallike kaugel" andsid eelmistele lauludele tõhusat lisa. Kui märkida, et kõik need sõdurilaulud esitati vokaalselt hääl tasemel seisvalt kvartetilt, kus iga ansambliliige oli omaette solist, ning kus kvarteti koosiaul ja diktsioon oli arendatud tunnustustväärivale tasemele, on arusaadav, miks publik nii kava esimeses kui ka teises osas nõudis rindemeeste kvartetilt üksmeelselt kõigi laulude kordamist ja lakkamatu järelandmatutega lisapalu.
/../
Samuti on Tammeveskile omistanud autorlust Inda Kõiva oma laulikutes, ent tema uuringud ei ole muidugi olnud kunagi kuigi põhjalikud, siiski väga tänuväärsed. Inda on info võtnud ilmselt Roman Toi väga mahukast "Laulikust", välja antud Kanadas.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _