Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:1377
:: Tsiteeri ::
Teema: 2. juunil algusega kell 18 peame Pala laululaval I Kodavere laalupido
[kodavere.voog.com]

Kodavere laalupido on kogukonna pidu

2. juunil algusega kell 18 peame Pala laululaval I Kodavere laalupido. Kodavere laalupido on laulu- ja rahvapidu. On mitmeid võimalusi, kuidas kogukond saab peo ettevalmistustes ja peol kaasa lüüa. Kui mõni allpool olev üleskutse sind kõnetab, anna endast märku reet.kruup@peipsivald.ee või tel 525 0987.

Tule peole ja laula kaasa!

Peole on registreerunud üle 250 lauluhuvilise. Lauljad lasteaialastest seenioriteni on hoolega kodaverekeelseid laule harjutamas. Kuid kaasa saavad lüüa ka need, kes koorides ei laula, sest peol on võimalus kaasa laulda ka publikul. Selleks koostame laulikud. Laulupeo kavas on laulud regilauludest levilauludeni.

Tule laulupeo tuld saatma!

1. juuni pärastlõunal kell 15 süütame Peipsi järve ääres Kodavere keele kivi juures Sääritsal laulupeotule. Ootame huvilisi laulupeotuld saatma. Tuli liigub läbi Kodavere kihelkonna oluliste kohtade: Rannamõisa tamm, Kodavere kirik, Assikvere ratas, Anna Haava sünnikoht Haavakivil, Pala pull ja Kodavere pärimuskeskus. Kuna Kodavere laulupeo sümbol on vankriratas, siis läbitakse ka tuleteekond erinevatel ratastel, sõiduvahenditeks jalgrattad, mootorrattad, buss ja uunikumautod. Kui sul on vahva sõiduk ja soovid tuleteekonnast osa võtta, siis anna endast märku.

Tule tuld vastu võtma ja pärimuskeskuse suvehooaega avama!

Laulupeotuli lõpetab oma teekonna 1. juuni õhtul kell 18 Kodavere pärimuskeskuse õues, kus avame pärimuskeskuse 6. suvehooaja ja toimub rahvapidu. Uudistada saab ka uusi näitusi “Laulupeod Palal 100 aastat tagasi“ ja „Eelmise sajandi peoriided“.

Tule südamepaelu punuma!

Nobedate näppudega käsitööhuvilised on oodatud lauljatele südamepaelu punuma Alatskivi Maanaiste Seltsi ruumidesse ja Koosa rahvamajja. Punumise kuupäevadest anname teada Kodavere pärimuskeskuse FB lehel.

Tule vabatahtlikuks!

Vajame abijõudu ka peopäeval, 2. juunil külaliste vastuvõtmisel ja suunamisel ning info jagamisel. Kui oled valmis vabatahtlikuna laulupeo korraldamisel kaasa lööma, siis anna endast meile märku.

Oleme koos keskkonnahoidlikud

Kodavere laalupido on keskkonnasõbralik pidu. Ka iga piduline saab selleks anda oma panuse: võtame kaasa oma joogitopsi ja sorteerime peo ajal jäätmeid. Kui elad Pala lähedal, tule peole jalgsi või jalgrattaga. Kui tuled kaugemalt ja autos on vabu kohti, paku küüti sõpradele ja tuttavatele.


I KODAVERE LAALUPIDO PAOTAB UST ÜHE ERILISE PÕLISKEELE MAAILMA
Väikesel Pala laululaval tehakse Euroopa kultuuripealinna aastal põliskeelte hoidmise ajalugu! 2. juunil 2024 leiab aset I Kodavere laalupido, mis algab väikesest, aga väga olulisest sädemest – kodaverelased paotavad õige väheke kihelkonna aardelaegast ning lasevad kõlada oma salakeelel, kodavere kiälel. Kodavere laalupido on laulu- ja rahvapidu, kus kõik laulud kõlavad Kodavere murrakus.

Tartu 2024 one tõsimiili annud meie veikekiältele iäle. Nõnnamuudu pidetässegi Euruupa kultuuripiälinna uassal I Kodavere laalupido, muailma esimene laalupido, kos laaletasse aenult kodavere kiälen. Tule kõhale, laala ühen ja õle ajaluulise pido sünni juuren!

I Kodavere laalupido on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ning seda toetab Lõuna-Eesti kogukonnaprogramm koos Leader-tegevusgruppidega.

https://media.voog.com/0000/0048/0909/photos/401760338_648867074110105_6108246358906760767_n_block.jpg
30.05.24, 00:26
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ******   *******  **  ** ********  ******* 
 **  **  **   ** **  **  **   ** **   ** 
 **     **   ** ** **  **   ** **    
 **  ****  ******** *****   **   ** ******** 
 **  **     ** ** **  **   ** **   ** 
 **  **  **   ** **  **  **   ** **   ** 
 ******   *******  **  ** ********  *******