Autor
Sõnum
Lauri Õunapuu

Avatar
Sõnumeid:2754
:: Tsiteeri ::
Teema: Eesti Torupilli Aasta
[www.facebook.com]

Eesti torupilli aasta 2022
“Jürist mihklisse”
Jüripäeval, 23. aprillil algab eesti torupilli aasta.
Et jüripäeval algas maarahva tavade järgi õuetööde ja -toimetuste aeg, võis ka torupillimees end vabamalt tunda. Oli ju ka torupill eelkõige õuepill, mis ei kannatanud valju heli pärast kitsukest ruumi ega ka jahedat ja niisket ilma, mis häälestusele hästi ei mõjunud. Samadel põhjustel on mihklipäev suviste välitoimetuste piir. Olgu siis ka torupilliaasta jürist mihklisse. Peale mihklipäeva loeme juba lambaid ja teeme kauneid kokkuvõtteid.
Esimest korda kirjutas eesti torupillist 16. sajandi keskel Johann Renner oma kroonikas, seega üle 460 aasta tagasi. Põhjuseid, miks aga just 2022. aastal eesti torupilli meeles pidada, jagub ohtralt. Tänavu möödub 50 aastat eesti kuulsaima torupillimeistri Ants Tauli esimese torupilli valmistamisest, millest sai alguse meie torupilli taassünd. 120 aastat tagasi sündis Olev Roomet, kelle torupilli-orkestrist sai kaudselt innustust ka Taulide pere. 100 aastat möödub Ants Tauli isa Johannese sünnist, kes samuti mängis olulist rolli eesti torupilli taassünni juures. 150 aastat möödub sel aastal Peeter Piilpärki, Eesti ühe viimase omaaegse torupillimängija sünnist. Jaanuaris möödus 215 aastat esimese teadaoleva fotografeeritud eesti torupillimängija, Karuse vokimeistri Ado Preismanni sündimisest.
Tähistagem eesti torupilli aastat vääriliselt!
Kutsume üles eesti torupilli aasta puhul kõiki torupillimängijaid ja torupillisõpru postitama sotsiaalmeediasse tõestisündinud lugusid, nalju, fotosid, mälestusi, miks mitte ka meeme vms - kõike, mis puudutab torupillimängu ja mängijaid. Märkige postituse alla teemaviide (hashtag) #torupilliaasta

Nii nagu kõlas aga jaanuarikuine üleskutse, kogume endiselt ka vanemat torupillipärandit. Eesti torupilli töörühm palub kõigil küsitleda omakandi vanemaid inimesi, sirvida vanu fotoalbumeid, et leida enda kodupaiga torupillipärand - foto, joonistus, mälestus, jutt vms. Saatke e-postiga oma leitud lugu meile ja me hoolitseme selle eest, et pärand saaks talletatud, uuritud, hoitud ning väärika paiga muuseumide kogudes.
Kui korraldad sel aastal üritusi või osaled mõnel, kus on oma roll ka eesti torupillil, anna palun sellest teada ning märgista ülaltoodud teemaviitega #torupilliaasta

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
24.04.22, 10:54
Timo Kalmu

Sõnumeid:1369
:: Tsiteeri ::
Teema: Karolin Vetevoogi bakalaureuse lõpukontsert ''Koosloomine''
Karolin Vetevoogi bakalaureuse lõpukontsert ''Koosloomine''
30. mai kell 18:00
Hobuveski, Lai 47
Minu õpingud EMTAs on lõpusirgel ja mul on hea meel kutsuda Teid kuulama oma bakalaureuse lõpukontserti. Kontserdil kõlab eesti traditsiooniline muusika, mis on põimunud improvisatsioonilisemate hetkedega.
Olen oma õpinguaastate jooksul süüvinud eesti torupillitraditsiooni, kust nüüdseks on välja kujunenud mõned enda lemmikud pillilood ja -mängijad.
Eesti traditsioonilise muusika kõrval on minu teiseks huviks saanud vaba improvisatsioon, läbi mille on välja kujunenud mulle omased helimaastikud, mis kõlavad seekord traditsioonilise muusika vahel.
Kontserdi pealkiri ''Koosloomine'' kannab mõtet, et alati ei pea kõike üksi tegema. Seda mõtet peegeldavad kontserdil väga erinevad koosseisud, kellega laval üles astun.
Kaasa teevad: Karolin Übner, Helina Sommer, Mattias Tirmaste, Kristjan Kannukene, Gon Muruaga Olguin
Kontsert on tasuta!

[www.facebook.com]
09.05.22, 22:55
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ******** ******** **   ** ******** ******** 
 **  **   **   ***  *** **    **    
   **    **   **** **** **    **    
  **    **   ** *** ** ******  ******  
  **     **   **   ** **    **    
  **     **   **   ** **    **    
  **     **   **   ** **    ********