Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:1377
:: Tsiteeri ::
Teema: 10. juunil VIRUMAA KANDLEPÄEV
VIRUMAA KANDLEPÄEV


10. juunil toimub Virumaa kandlepäev, mille eesmärk on hoida au sees kohalikke mängijaid. Virumaa on väga rikka ja kireva kultuuriga, kus põimuvad eesti, vene ja ingerisoome traditsioonid. Kõik see kajastub ka pillimängus.Mida kandlepäeval kuuleb-näeb-teada saab?

Tutvu Virumaa pillimängijate ja nende mängustiiliga. Tuule Kanni õpetusel saavad Ida- ja Lääne-Virumaa kandleõpilased tuttavaks näiteks Kadrina lähedalt pärit omaaegse rahvapillivirtuoosi Kandle-Jussiga (Johannes Rosenstrauch 24.02.1891 - 30.08.1958, kelle sünnist möödus tänavu 130 aastat), kauaaegse kandleõpetaja Tatjana Tallermaga, Viru-Jaagupist pärit kandlemeistri Walter Raudkiviga ja mitmete teistega.
Saa teada, mis on tikuga kandlemäng. Tuule Kann tutvustab huvilistele Virumaa kohalikku mängustiili ehk nn tikuga mängu. Seda viljeles muuseas ka hiljuti lahkunud Igor Tõnuristi vanaisa.
Inspireeru pärimusest, nagu seda teeb Mari Kalkun. Mari Kalkun jagab oma kogemust pärimusest kui inspiratsiooniallikast oma loomingus ja kuidas see omakorda innustab noori rohkem oma kohalikku pärimust uurima. Lisaks tutvustab Mari kandle kõlamaailma ja võimalusi ning ühiselt õpitakse lugusid.

Kell 18 on kõikidel huvilistel võimalik kuulata Kiviõli Kunstide Koolis Mari Kalkuni kontserti. Pileti hind on 7 eurot ja seda saab ette soetada Fientas või kohapeal pool tundi enne kontserdi algust.


Virumaa kandlepäev on üks osa Eesti Folkloorinõukogu algatatud rahvakandlemängijate ja -meistrite kaardistamise jätkuprojektist, mis praeguses järgus keskendub just vanade oskuste edasiandmisele uuele põlvkonnale.

Virumaa kandlepäeva toimumist toetavad Eesti Kultuurkapitali Lääne- ja Ida-Virumaa ekspertgrupid.
01.06.21, 14:58
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ******** **  ** ********  **    ******** 
 **    **  **  **   ** **    **   ** 
 **    ** **  **   ** **    **   ** 
 ******  *****   ********  **    ******** 
 **    ** **  **     **    **    
 **    **  **  **     **    **    
 ******** **  ** **     ******** **