Autor
Sõnum
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: 20.09.2020 17.00 Maija Kauhanen
Kumu auditoorium
Eesti Kandleliidu sügiskontsert: Maija Kauhanen
20.09.2020 | 17.00

Võimsalt ekspressiivne hääl, traditsiooniline kantele ja leidlik löökpillimäng: väledate sõrmedega virtuoos ja ühenaiseansambel Maija Kauhanen on spetsialiseerunud Soome kantelele ning selle vanadele ja haruldastele mängutehnikatele. Polürütmiat ja orgaanilisi rütme üksteisega punudes loob ta ainulaadseid ja köitvaid helimaastikke. Tema peamiseks inspiratsiooniks on Soome ja Karjala maaelu muusikatraditsioonid ning ta annab vanadele auväärsetele meloodiatele osavalt uue elu.

[kumu.ekm.ee]

17.09.20, 16:17
Lauri Õunapuu

Avatar








Sõnumeid:2749
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: 20.09.2020 17.00 Maija Kauhanen
Kindlasti tasub minna kuulama, tõesti hea mängija.

Aga endiselt ma ei saa aru mille kuradi pärast need soomlased sellist jura peavad ajama. Tõesõna, noh. Ma saan aru et Laitineni kool, aga et nad ka kõik eranditult sellist klounaadi peavad tegema need Soome "pärimusmuusikud". Lausa piinlik hakkab ja valus on kuulata, eriti sellise toreda tutvustava teksti kõrvale.
Maaelu muusikatraditsioonid. Annab auväärsetele meloodiatele.. no tule va Viruskundra appi! Mida ta siis auväärsetele meloodiatele teeb? Pekki ja käkki keerab, nagu nad kõik! Jääb ainult üle oodata, mil Eestis asi nii käest ära läheb, et virtuooslike mängutehnikate ja meisterlike seadete tagant enam õrnagi raasu traditisiooni enam välja ei paista.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
18.09.20, 08:27
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: 20.09.2020 17.00 Maija Kauhanen
regivärsi laulmisoskus suri Soomes välja u 100 a varem kui Eestis. pole mingi ime

mõned üksikud on, kes pisutki koledamalt ja vähem kunstipäraselt julgevad laulda

ma tean ka Eesti pärimusmuusikuid, kes kõigepealt kirjutasid salvestuselt noodiks, parandasid kõik jubedad ebamusikaalide vead ja siis lugesid noodist nagu kõnesüntesaatorid

mõned on päris kõrgele jõudnud
18.09.20, 15:17
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: 20.09.2020 17.00 Maija Kauhanen
p.s
mu meelest tõi just Laitinen ka Eesti pärimusmuusika esitusse heterofoonia

isegi Tormis üritas algul kõiki unisoonis laulma panna, kuigi ta ise sai oma laksu just heterofoonia keskuses - Kihnus

(Maija Kauhanen ei saa muidugi üksi heterofooniliselt laulda, kui siis ehk ainult kandle suhtes)

ma ei ole ka mingi Maija Kauhase laulu asjatundja
18.09.20, 15:23
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **        ********   **     **  ********  **     ** 
 **        **     **   **   **      **      **   **  
 **        **     **    ** **       **       ** **   
 **        **     **     ***        **        ***    
 **        **     **    ** **       **       ** **   
 **        **     **   **   **      **      **   **  
 ********  ********   **     **     **     **     **