Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:1236
:: Tsiteeri ::
Teema: 08.08.2020 kell 17:00 Viru folgil "Virumaa pärimuse radadel"
Virumaa pärimuse radadel
Viru Folk 2020

Plaadiesitlus Viru folgil 2020
08.08.2020 kell 17:00 pealaval
Kontserdil esitatakse muusikat, mis Virumaalt pärit rahvamuusikute nägemuse järgi annab ülevaate Virumaa rahvamuusikakultuurist läbi erinevate aegade ja paikade. Samanimelise CD-plaadi idee sai alguse Miila küla lõõtsamehe Martin Mülleri vanaema Hella Tõevere (1912) ja tema õe Julie Lipstoki (1914) pärandi uurimisest. Eesti Kirjandusmuuseumi arhiivist leiti 90ndate alguses Anu Korbi salvestatud materjali naiste laulude ja juttudega. Ka väike Martin laulis ise vanaemaga tookord mõned laulud lindile. Suureks abiks oli Martini vanaema paks klade laulusõnadega. Arhiivis uurides jõuti omakorda Tapalt pärit August Ehasalu lõõtslugude juurde, mis tundusid ka huvitavad. Plaadile said Tapa lõõtsamehe August Ehasalu palad „Padikaater“ ja "Kirumani polka". Lisaks kogunes plaadile lugusid, mida on varasemalt lauldud ja mängitud ka Kiviõli, Jõhvi, Püssi ja Rakvere piirkondades.
Kontserdil esinevad Virumaaga tihedalt seotud rahvamuusikud: Martin Müller, Villu Talsi, Ilmar Kald, Taavet Niller, Asso Int, Jaanus Põlder, Enver Lani, Kiviõli Kapell jpt, kes koos musitseerides pakuvad paljugi üllatavat! See Less

[www.facebook.com]
06.08.20, 12:20
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ******  ******  ********  **   **    ** 
 **  ** **  ** **   ** **   **    ** 
 **    **    **   ** **   **    ** 
 **    **    ********  *********    ** 
 **    **    **     **   ** **  ** 
 **  ** **  ** **     **   ** **  ** 
 ******  ******  **     **   **  ******