Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:883
:: Tsiteeri ::
Teema: Eesti rahvajutu aasta
Eesti rahvajutu aastaEesmärgiks on tutvustada kogu aasta jooksul eesti rahvajutte ja allikaid, kust neid leida.Teema-aasta algab seminariga Marjakobarast Unenäorongini, 11.-12.01.2020, Männiku Metsatalus, Viljandimaal. Kõik huvilised on oodatud. Räägime, arutleme, jagame kogemusi, nuputame, mida koos ette võtta, et meie oma rahvas tunneks rohkem oma rahvajutte.Pikkade lugude jutustamisel on väga tähtis hoida oma kuulajaid loo lummuses nõnda, et huvi ei raugeks. Lõkke elus hoidmiseks, tuleb sinna aeg ajalt puid juurde lisada. Nii vajab ka eesti rahvajutu aasta pidevat hoolt.Oleme mõelnud nii, et igal kuul võiks toimuda kusagil maakonnas mingisugune suurem üritus, mis aitaks teema-aasta lõket elus hoida. Teretulnud on kõikvõimalikud eesti rahvajutu teemaga seonduvad sündmused (jutupäevad, näitused, konverentsid, seminarid jm).Otsime koostööpartnereid, kes tahaksid korraldada oma maakonnas ühel kuul, endile sobival ajal ühe teema-aasta ürituse?

Olen nõus abistama nii ideedega, kui ka esinejate leidmisega.Palun mõelge ja andke teada, kas tahaksite midagi oma kodukandis eesti rahvajuttude kodustamise heaks ette võtta. Ootame teie ettepanekuid, nii ruttu kui võimalik, siis oleks jaanuari seminariks juba nn sündmuste-kalender olemas.Mõtteid ja ideid teema-aasta põnevamaks muutmiseks on palju.

Kõik oleneb, kuidas koostöölõngad lõimel jooksma hakkavad ja kuidas valmiv kudum tegijat inspireerib.Uue aasta alguses esitame kõigile jutusõpradele ka ühe SUURE VÄLJAKUTSE!

Kõike seda katab veel saladuseloor, aga isutekitamiseks olgu öedud, et oleme iga kuu jaoks valinud välja ühe eesti rahvajutukogumiku, mis jääb selle kuu raamatuks.

Huvilistele lugemiseks, avastamiseks, edasi jutustamiseks, arutlemiseks.

Väljakutses osalejatelt ootame iga kuu lõpus tagasidet, kuidas need lood tänapäeva lugejat, jutustajat kõnetavad, kuidas meeldivad lastele jnejne.

Aktiivsemate vahel loositakse ka auhindasid.

Neile, kes kogu aasta vastu peavad, oleme ka mõelnud.
Kui keegi teie hulgast tahaks võtta selle väljakutse (11x11) vastu, siis andke märki. Meid väga huvitab täiskasvanute (lapsevanemate, vanavanemate, õpetajate arvamus ja kogemus pärast seda aastast tööd muinas- ja rahvajuttudega.

Võib lugeda ainult iseendale.

Võib lastele ette lugeda, aga ka jutustada.Võib oma sõpruskonnas teha miniväljakutseid - otsida igast raamatust kolm lemmikut...Meil on hea meel saada tagasisidet, kas selline järjekindel töö viib kuhugi.

Õpetajad võiksid lastevanematele paljundada sellest nn "kuuraamatust" erinevaid lugusid, palvega kord nädalas seda või teist juttu oma lapsele ette lugeda.Võib ka ...ideid on palju!

Kirjutage, kes tahaksid kaasa tulla rändama eesti rahvajutu radadele.Projektis ja seminaril osalemise soovist, andke palun teada piret.paar@rahvakultuur.eeKüsimuste korral vastan ja räägin hea meelega telefonil 514 0242.Heade koostöösoovidega

Piret Päär

[www.rahvakultuur.ee]
02.01.20, 01:33
Timo Kalmu

Sõnumeid:883
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Eesti rahvajutu aasta
Jutukool


Jutuvestja peab nautima SÕNA KÕLA, aga ka rõõmu ja ilu,
varieeruvust, mida sõnad võimaldavad.
Kasuta SÕNA nagu harfimängija sõrmitseb keeli ja MUUSIKA SEST SAAB!
(R.S.)Jutukool

Jutukooli eestvedaja Piret Päär
Foto:M.Urb


Tere tulemast meie väikesele koduleheküljele.


Siit leiad põgusa ülevaate meie tegemistest ja toimetamistest. Kui on või peaks tekkima huvi jutuvestmise ja Jutukooli vastu, oled lahkelt oodatud kaasa lööma.Juba kakskümmend seitse aastat on Rahvakultuuri Keskuses Jutukooli (endine Muinasjutukool) eestvõtmisel korraldatud täiskasvanutele jutuvestmist ja muinasjutte käsitlevaid kursusi, seminare, õppepäevi, suvelaagreid.

Sel aastal on põhjust juubeli tähistamiseks!


Jutukool on eesmärgiks seadnud:

- meelitada inimesi taas lugusid jutustama

- äratada huvi pärimuse vastu (paikkonna-, pere- ja isiklik pärimus, rahvajutud, muinasjutud, muistendid, legendid)

- arendada eneseväljendusoskusi ja esinemisjulgustJutukooli tegevus:

- koolitus

- nõustamine

- jutuvestmisürituste läbiviimine

- rahvajutukogumike avaldamine


Koostamisel on jutupank - s.t. jutukogusid, kust jutuvestmisest huvitatud leiaksid vastava teemakohaseid muistendeid, muinasjutte, legende jm.

Jutukooli eestvedaja on:

Piret Päär
Telefon: 5860 5191
piret.paar@rahvakultuur.ee


[www.rahvakultuur.ee]
02.01.20, 01:35
Timo Kalmu

Sõnumeid:883
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Eesti rahvajutu aasta
02.01.20, 01:38
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ********  **  ** **   ** **  ** ******** 
 **   ** ***  **  **  **  ***  ** **   ** 
 **   ** **** **  ** **  **** ** **   ** 
 **   ** ** ** **   ***   ** ** ** ******** 
 **   ** ** ****  ** **  ** **** **   ** 
 **   ** **  ***  **  **  **  *** **   ** 
 ********  **  ** **   ** **  ** ********