Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:828
:: Tsiteeri ::
Teema: Vormsi tantsud täna Hopneris
Juhul kui meie külalistel on huvi ... (Seda ei toimu sageli)

Alates 13. sajandist, kui rootslased Vormsi saarele saabusid kuni nende lahkumiseni II ilmasõja päevil, valitses Vormsi saarel eripärane rannarootsi kultuur ühes arhailise rootsi keele, keskaegse moega riietuse ning emamaalt kaasa toodud muusika- ja tantsukultuuriga. Tantsu saateks mängiti kohalikku rahvapilli talharpa't ning lauldi leik'e. Kuid miks juhtus nii, et ligi 140 aastat tagasi vana tantsukultuur katkes, tantsimine sattus tugeva põlu alla ja tänapäeval tuleb infot Vormsi tantsude kohta otsida tikutulega?

Vormsi tantsude õpitoas toovad killukesi Vormsi tantsupärandist ühes seda saatnud laulude ja talharpa-mänguga teieni Yngve Rosenblad ja Marju Tamm, kes on oma südameasjaks võtnud kaduva vormsi-rootsi kultuuripärandi uurimise ja edasi kandmise.


"Sabatants Hopneri Majas" ühendab endas kindla teemaga tantsuõpitoa ja vabas vormis tantsuõhtu. Ürituse eesmärk on midagi uut kogeda, juurde õppida ja praktiseerida, seejuures tunda end heas seltskonnas mõnusalt ja vabalt.

Pileteid ei müüda, kuid väga oodatud on panus kogumiskarpi, tänuks pillimehele ja tantsuõpetajatele.
Üritust toetab Eesti Kultuurkapital ja Hopneri Maja.

NB! Sissepääs Vanaturu kaela poolsest uksest.

[www.facebook.com]
22.03.18, 09:21
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **   ** ********  ******** **     ******** 
 **   ** **   ** **  ** **  **   **  
 **   ** **   **   **  **  **   **  
 **   ** ********   **   **  **   **  
 **  **  **      **   *********   **  
  ** **  **      **      **   **  
  ***   **      **      **   **