Autor
Sõnum
Lauri Õunapuu

Avatar
Sõnumeid:2720
:: Tsiteeri ::
Teema: Muuseumiöö Ajaloomuuseumis Tallinnas 18.05
MTÜ Fenno-Ugria Asutus osaleb laupäeval, 18. mail muuseumiöö eriprogrammi korraldamisel ajaloomuuseumis, näitustele ja üritustele pääseb tasuta.


Tallinnas Pikal tänaval asuvas Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones on võimalik tutvuda näitusega "Veelinnurahvas. Lennart Meri filmirännakud 1969–1988". Näitus põhineb fotomaterjalil, mille kõrvalt saab lugeda nelja Lennart Meri filmi helirežissööri ning "Toorumi poegade" kaasrežissööri Enn Säde meenutusi, millesse on põimitud Lennart Meri ülestähendusi. Näituse kujundas kunstnik Peeter Laurits. Fotosid ja lugusid täiendavad vitriinid, kus eksponeeritakse toonast filmitehnikat, ekspeditsioonimärkmeid ja kaasatoodud etnograafilisi esemeid.18. mail kell 19 algab kontsert soome-ugri rahvaste muusikast "Öös on hõimlasi". Läti rahvuskultuuriseltsi ansambel Reevele esitab liivi rahvamuusikatöötlusi, udmurdi rahvalaule laulavad Nikolai Anissimov ja Anna Baidullina ansamblist Jumšan Gur ning ersade ja mokšade rahvamuusikat tutvustab ansambel Vastoma.

Kell 20.00 jätkub programm vestlusõhtuga "Öös on rändajaid". Lennart Meri eestvedamisel ette võetud filmirännakuid soome-ugri rahvaste juurde meenutab Meri filmide helirežissöör ja ekspeditsioonikaaslane Enn Säde.Folkloorirühma Reevele juhib liivi juurtega Laura Šmideberga, kes on laulnud ka uue põlvkonna liivlaste ansamblis Skandinieki. Reevele liikmed peavad liivi kultuuri oluliseks osaks läti kultuurist, seepärast on nende ansambli repertuaaris läti folkloori kõrval ka ulatuslik liivi programm.Ansambel Vastoma ühendab Tallinnas elavaid ersasid ja mokšasid. Nad tegutsevad alles lühikest aega, kuid on jõudnud üles astuda juba mitmel rahvakultuuriüritusel. Ansambli eestvedaja on seltsi esimees Natalia Ermakov.Tartu ülikooli folkloristikadoktorant Nikolai Anissimov ja Anna Baidullina kuuluvad Tartus elavate udmurtide ansamblisse Jumšan Gur.Muuseumiöö Eesti Ajaloomuuseumis: [www.ajaloomuuseum.ee]

Näitus "Veelinnurahvas. Lennart Meri filmirännakud 1969–1988": [www.fennougria.ee]

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
16.05.13, 15:27
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **  **  *******  ******** **   ** **   ** 
 ** **  **   ** **    ***  ***  **  ** 
  ****  **     **    **** ****  ** **  
  **   ********  ******  ** *** **   ***  
  **   **   ** **    **   **  ** **  
  **   **   ** **    **   **  **  ** 
  **   *******  **    **   ** **   **