Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:1236
:: Tsiteeri ::
Teema: Mari Kalkun N 03.02 / 19:30 Kanuti Gildi SAAL
Mari Kalkun on isa poolt Võru ja ema poolt Kihnu-Pärnu juurtega laulja ja muusik, mistõttu võib tema lauludes kuulda nii metsa kui merd. Lood on valdavalt autorilooming, mis on inspiratsiooni ammutanud loodusest ja eesti luulest, rahvalauludest. Mari kasutab muusika loomisel erinevaid pille nagu kandled, akordion, kitarr, klaver, kuid talle meeldib eksperimenteerida ka ebatavalisemate helidega - viled, torud, kriuksud, lapsepõlvepillid. Oluline koht on improvisatsioonil ja spontaansetel helidel.

Laulude tekstid pärinevad peamiselt erinevatelt eesti luuletajatelt nii kaasajast (Riina Trumm, Andreas Kalkun) kui kaugemalt minevikust (Enn Tuuling, Paul Haavaoks, Marie Heiberg, Rihhard Iher). „Võru poeetide luules olen leidnud looduslähedust ja salapära, mis tänapäeva maailmas haruldasena mõjub."

Lisaks Eestile on kontserdid teda viinud Armeeniasse, Soome, Jaapanisse, Ungarisse, Prantsusmaale, Inglismaale, Šotimaale. Kontserdil kostuvad kaasmuusikute-sõprade toel lood albumiltelt "Vihmakõnõ" ja esimeselt autoriplaadilt "Üü tulõk".Kontsert kuulub EBU Euroraadio sarja "Tallinn - Euroopa kultuuripealinn" ja selle vahendavad oma kuulajatele mitmed Euroopa ja Põhja-Ameerika raadiojaamad.Mari Kalkun: laul, 7- ja 12-keelne kannel, kitarr, akordion, klaver, pikkvile
Triin Norman: laul, klaver
Silver Sepp: klarnet, käsitrumm, löökpillid
Karoliina Kreintaal: viiul. laul
Tanel Kadalipp: kontrabass

Kestus: 75'
Pilet: 5/8 EUR (78.23/125.17 EEK)

[www.saal.ee]
02.02.11, 21:35
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **   **  *******  ********  **  ** **  ** 
 **   ** **   ** **   ** ***  ** ***  ** 
 **   ** **     **   ** **** ** **** ** 
 ********* ********  ********  ** ** ** ** ** ** 
 **   ** **   ** **   ** ** **** ** **** 
 **   ** **   ** **   ** **  *** **  *** 
 **   **  *******  ********  **  ** **  **