Autor
Sõnum
Lauri Õunapuu

Avatar








Sõnumeid:2749
:: Tsiteeri ::
Teema: Kandlemeisterdamise kursus
Kandlemeisterdamise kursus
Kandlekoda VIII Kandlemeisterdamise kursus

1. - 6. juulini 2010.a. toimub Kandlekojas pillimeister Rait Pihlapi juhendamisel Kandletegemise kursus. Kursuse eesmärgiks on anda igale huvilisele võimalus ise endale meelepärane kannel meisterdada. Laagris saab valmistada 6-10 keelset kannelt ning hiiukannelt.

Grupi suurus on kuni 10 inimest.

Kursus maksab 2900-3200 EEK, hind sõltub meisterdatavale pillile kuluva materjali kulust või juhendamise keerukusest (6-10 keelne pill, hiiu kannel)

Kursuse tasu sisaldab:
- kandle tegemiseks vajalikku materjali

- juhendamist

- vajaminevate tööriistade kasutust
- mahetoitumist 3 x päevas
- kandlemängu tunde

- öömaja

Info ja registreerimine:
52 04818, 48 62 614

kandlekoda@gmail.com


Pillimeister Rait Pihlap

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
02.06.10, 17:02
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Kandlemeisterdamise kursus
näh üks konkurent kua Pihlapulle

[www.rahvakultuur.ee]
[www.heinojager.edicypages.com]

Olen erinevaid pille mänginud alates 1963.aastast. Esimesed kandled remontisin, juhatades 80-ndatel rahvapillikollektiive. Meie peres oli legend, et minu vanaisa oli talutöö kõrvalt ka hea tisler, kes valmistas mööblit, ja palju muud. Ka vanavanaisa tegi kandle. Tegelikult õppiski vanaisa oma isalt puutööd. Nüüd on mul ka tisleri kutse. Tema valmistatud kannel on minu käes ja sellel on võimalik pillilugusid mängida. 1990.aastal valmistasin tütrele väiksema rahvakandle, minu esimese. Pill kõlab hästi, vaatamata sellele, et ta sai lapse leluks tehtud. Eriti sobivad sellises suuruses ca 18 või enama viisikeele ja 3-4 bassiga viisikandled või väiksemad rahvakandled väikesele lapsele esmaste võtete õpetamiseks ja lihtsamate viiside mängimiseks ka täiskasvanutele, kusjuures ei ole tarvis issit pilli kandma, või ka vanurile, sest see on nii kerge. Keelte vahekaugus ja häälestus on samad, mis suurel kandlel. Need pillid on juba tõsisemat sorti, mitte "titekad". Valmistan ka "päris" pille. Keelte alla on igale kandlele võimalik kirjutada noodid, mille abil teha esimesed tutvused pillimänguga. Kui keelte vahekaugus ja pilli häälestus omavahel sobivad, on võimalik kasutada hoopis võõrast päritolu keeltealuseid mängukaarte. Neid on nootideks ka kutsutud, sest heli vältust märgitakse noodimärkidega.
Kõige enam vajatakse Klaverivabriku toodetud rahvakannelde, vana perekonna-reliikvia taastamist, uusi väikekandleid, lastekandleid, samuti mitmel moel saadud muude pillide uuendamist. Mul on aeg-ajalt müüa ka kapitaalselt remonditud rahvakandled, mis pärast täielikku taastamist näevad välja ja toimivad nagu uued. Valmistan ka duurkandleid ja tsitrikoopiaid, klahvkandleid ehk autoharpe, mitmesuguseid lastekandleid viisikaartidega või ilma ja muid kandleid.
Viimasel ajal on moodi läinud väikekandled. Neid pakun mitu erinevat varianti. Peamiselt kas täispuidust õõnestatud ( nn käsitöö) või detailidest kokku liimitud (masintöö). Masintöö hind on odavam, kuid kõla jääb alla käsitöövariandile.
Viide autoharbile. See on tavaline mitmesuguses häälestuses kannel, mis on vahepeal unustatud, millele on asetatud klahvmehhanism, töötab katmistehnika põhimõttel. Lihtne saateakorde võtta, ka minoore. Võimalik kõiki pilli võimaluste piires olevaid suurt hulka akorde tabada ühe nupuvajutuse ja mediaatoriliigutusega. Vahepeale saab tabada ka viisikeeli.
Vahelduseks restaureerin mõne mööblitüki, valmistan aiamööblit, nikerdan puidule mõne pildi või muud. Näiteks laste kangaspuud. Vahelduseks valmistan puitlusikaid, kulpe, meeneid, tarbeesemeid. Oma oskusi jagan töötubades ka teistele.
Puhumma vassasutte Kirdekieli. Ma tuletin miele, mihike mo junepipolve õmma ja nabrame kiel õli.
Vajadusel leian KM kohustusliku OÜ.
Kontakt: heinojager@hot.ee www.kandlemeister.edicypages.com
Tel. 53455970, 3398558

Otsingu sõnu, mis aitavad.
Kannel, kantele, zither, gusli, kokle, kankles, duurkannel, väikekannel, viisikannel, simbel, rahvakannel, kandleremont, restaureerimine, kandlekeeled, häälestamine, autoharp, klahvkannel, keelte vahetus, lastekannel, kandlekast, pillikohver, kandlenoodid, kandlemees, õpituba, kandlemeisterdamine, kandleabi.
15.12.12, 17:44
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ********   *******   ********  ********  ********  
    **     **     **  **           **     **     ** 
    **            **  **           **     **     ** 
    **      *******   ******       **     **     ** 
    **            **  **           **     **     ** 
    **     **     **  **           **     **     ** 
    **      *******   ********     **     ********