Autor
Sõnum
Andrus
:: Tsiteeri ::
Teema: Taaskehastamise loeng 13. jaanuaril AIs
Head keskajahuvilised,

TLÜ Keskaja Keskuse esimene seminar uuel aastal toimub 13. jaanuaril ning võtab seekord luubi alla keskaja ja ristisõdade taaskehastamise Läti moodi:

antropoloog Triinu Mets (TLÜ Eesti Humanitaarinstituut) peab ettekande teemal "Materiaalne ja kogemuslik autentsus keskaegse sõjapidamise taaskehastamises".

Sõja-ajaloo taaskehastamine/elustamine kujutab endast harrastust, mis on pühendatud teatud ajalooperioodi võitluskunstide harjutamisele ja esitamisele, taasluues sealjuures ka esitatava ajastu materiaalset kultuuri (rõivad, relvad, turvised, nõud jm tarvikud). Alates 2000. aastast olen teinud etnograafilist välitööd Läti keskaja taaskehastajate seas, uurides nende igapäevaseid praktikaid nii harrastuse kui ka "tänapäevase" argielu kontekstis. Autentsus, millest on saanud taaskehastamisega tegelejate jaoks ajastukohase materiaalse kultuuri kvaliteedi peamine mõõdupuu, on ühtlasi üks suuremaid konfliktide allikaid, viies sageli harrastusgruppide lagunemiseni. Vaatlen oma ettekandes erinevaid autentsuse loomise, kogemise ja esitamise viise, mille abil harrastajad konstrueerivad nii oma minapilti kui ka grupilist ühtekuuluvustunnet.

Olete oodatud kuulama ja osalema!

Seminar toimub kolmapäeval, 13. jaanuaril kell 16.15 TLÜ Ajaloo Instituudis, ruumis nr 307. NB: alates eelmise aasta lõpust toimub sissepääs instituuti Rüütli 10 ukse kaudu.
11.01.10, 14:43
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
    ** **   ** **   **  *******  **   ** 
    ** **   ** **   ** **   ** **   ** 
    ** **   ** **   ** **   ** **   ** 
    ** **   ** **   **  ******** **   ** 
 **  **  **  **  **  **     **  **  ** 
 **  **  ** **   ** **  **   **  ** **  
 ******   ***    ***   *******   ***