Autor
Sõnum
Lauri Õunapuu

Avatar
Sõnumeid:2726
:: Tsiteeri ::
Teema: JAANIEELNE KLUNKER NAISSAAREL - 20.06
JAANIEELNE KLUNKER NAISSAAREL

20.06.2009 kontsert

Esinevad: Meelika Hainsoo, Celia Roose, Lauri Õunapuu, Tiit Saare ja külapillimehed; Julius Vilumets Karksist ning Harri Lindmets Sõmerpalust.

Kontserdil kõlavad põhiliselt külalaulud ja -pillilood 19 saj. lõpust ja 20 saj. algusest, ent on ka uuemaid ja vanemaid lugusid. On nii mehelikku rinna ette ajamist ja naiste hullutamist kui naiselikku õhtumeeleolu. Ehk nagu Julius Vilumets on kord ütelnud: "Kõik vanad head endisaegsed laulud, noh!".

Pileteid saab siit: [www.piletilevi.ee]

Levitage teadet ja tulge ise ka kohale, muidu jääb kole hõredaks..

Harri Lindmets (s 1941)-
http://kultuuriaken.tartu.ee/pildid/s1237197872.jpg

[www.vorumaateataja.ee] Elab Võrumaal, Sõmerpalu vallas. Sõmerpalu Hooldekodu juhataja, mesinik, talupidaja Pillimängu õppis oma isalt, kuulsalt lõõtsamängijalt Elmar Lindmetsalt. Võrumaal ei vaja Harri tutvustamist, pea kõik külad on tema lõõtsamängu kuulnud ehkki ta küll mõnikord müüb parema meelega turul mett kui läheb peole lõõtsa tõmbama. Lindmetsa üks tõmbenumbritest on mängida kahe käega lõõtsa viisinuppudel hoides bassipoolt jalgade vahel - igaüks säärase tembuga hakkama ei saa - juba niisamagi on lõõtsa raske mängida - tal on ju iga nupu all kaks häält - surudes lõõtsa kokku üks ja tõmmates lahku ja surudes samale nupule - teine hääl. Harri mängib ka duuridega rahvakannelt.Julius Vilumets (s 1963)-
http://www.maakodu.ee/pildid/10070.jpg

[www.sakala.ajaleht.ee] Julius on kõige ehedam Karksi mees, kes üldse kuskil olemas on. Elab Metsakülas Karksi vallas Viljandimaal. Isalt on päritud nii pillimängupisik kui ka Karksi-kandi murrak, mis Viljandimaal enam nii tavaline ei olegi. Julius on poissmees ja peab talu üleval oma jõududega, vahele mängib Teppo lõõtspilli, mida, nagu Võrumaa-mehed ütlevad, mängib ka Karksi moodi. Kui 2006 oli "Baltikale" värvatavate pillimeeste-rühmade atesteerimine, sai Julius kõhklematult järgu: "kõrgem". Juliust on tihti kutsutud ka Mulgimaa parimaks pillimeheks.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
09.06.09, 11:14
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 *******  **   ** **   ** ********  ******* 
 **   ** ** ** ** ***  *** **   ** **   ** 
    ** ** ** ** **** **** **   ** **   ** 
 *******  ** ** ** ** *** ** ********  ******** 
    ** ** ** ** **   ** **        ** 
 **   ** ** ** ** **   ** **     **   ** 
 *******  *** ***  **   ** **     *******