Autor
Sõnum
Lauri Õunapuu

Avatar
Sõnumeid:2754
:: Tsiteeri ::
Teema: Näitus väntorelimuusikast Albu mõisas
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum avab 21. juunil kell 11.00 Albu Põhikooli mõisahoones näituse väntorelimuusikast “Igal pillil oma lugu”.

Näitus “Igal pillil oma lugu” avab ajastuhõngulise instrumendi, eri põlvkondadesse ja rahvustesse kuuluvate muusikute ning kaasaegse linna suhte. Kas tänapäeva linnaühiskond suudab mõista ja hinnata tänaval sündivat muusikat? Kas glamuurselt ehitud muusikud ja värvikirevad pillid esindavad vaid show`d ja meelelahutust, või aimub siit ka vaese leierkastimehe nukker tänavaelu ammustest aegadest? Mis tundeid loob väntoreli imeline ja mälestustest tuttav heli tänastel linnatänavatel, ajaloolistes mõisates või hoopis …kaubanduskeskuses?

Näituse on koostanud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi loominguline meeskond. Fotode autor on Tanel Verk. Näitusel eksponeeritavad ajaloolised instrumendid kuuluvad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi pillikogusse.

Alates 2005. aastast on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja Soome Varkause Mehaanilise Muusika Muuseumi koostöös toimunud väntorelifestivalid - 2005.a. Tallinnas, 2006.a. Tartus ja 2007.a. Hämeenlinnas. 2008.a. suvel toimuvad Väntorelipäevad Tartus 18.-20. juulil Tartu Hansapäevade raames.


Näitus jääb Albus avatuks 21. juunist 24. augustini 2008.a.

Lisainfo:

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Üldinfo 64 46 407
info@tmm.ee
www.tmm.ee

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
17.06.08, 14:29
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **  ** **  ** ********  ******     ** 
 ***  **  ** **  **    **  **    ** 
 **** **  ****  **    **       ** 
 ** ** **   **   ******  **       ** 
 ** ****   **   **    **    **  ** 
 **  ***   **   **    **  ** **  ** 
 **  **   **   ********  ******  ******