Autor
Sõnum
Lauri Õunapuu

Avatar
Sõnumeid:2757
:: Tsiteeri ::
Teema: XII Tartu rahvamuusikapäev 12.04
XII Tartu rahvamuusikapäev
12. aprillil 2008. a

Kontserdid Tartu ja Tartumaa rahvamuusikutelt. Leedu rahvamuusikaansambel Lipk ant sienu Kaunasest. Pärast kontserte toimub tantsuklubi ja koosmusitseerimine varahommikuni.

Esinejate toitlustamine toimub Veski villa (Veski 6) kaminaruumis kell 14.00-16.00 (pakutakse frikadellisuppi) ja 19.00-21.00 (pakutakse guljašši). Muul ajal pakutakse esinejatele teed, kohvi, komme ja koduõlut. Oleks parem, kui te järjekindlalt ei püüaks selle eest maksta. Kohvikupidaja püüab jälgida, et esinejate toidulaud ei jääks tühjaks.
Sõidukulude kompenseerimiseks oleks hea, kui võtate kütuse ostmisel tšeki, esitate arve sõidukulude katteks (arve saaja on MTÜ Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts, Pepleri 27, 51010 Tartu) või toote mulle bussipiletid. Veel sellest, et ootan ikka veel osade ansamblite nimekirju koos märkustega, mida keegi ansamblis teeb ja millist helitehnikat vajatakse. Mina ise, helitehnik ja toitlustaja vajavad seda infot.
Ajalavas on esinejad esinemisjärjekorras. Täpset esinemisaega pole võimalik prognoosida. Enamus rahvalauluansambleid on arvanud, et 20 minutit on piisav ühe ansambli kohta. Nooreansamblite esinemisaeg on 10-20 minutit. Kapellid mängivad 30 minutit. Kirikukontsert, Lipk ant sienu ja Klapp on 45 minutit esinemas, publiku soovil kuni 60 minutit. Oleks hea, kui pärast kontserte ummisjalu ära ei joostaks, vaid huvi ja võimaluse korral jäädaks kauemaks Veski villasse. Olen tantsuklubisse kutsunud hulgaliselt noori rahvamuusikuid, kes tahaksid leedukatega jämmida. Öisel ajal on kolm suuremat ruumi kasutada koosmusitseerimise ja laulmise eesmärgil.
Kohtumiseni!
Triinu Nutt (tel 5560 2102)

Ajakava

Roomakatoliku kirikus (Veski 1):
12.00 Vaimuliku rahvamuusika kontsert "Püha risti ringkäik", laulavad Mikk Sarv, Anne Maasik, Heikki-Rein Veromann ja Toivo Sõmer.
"Püha Rist" on regivärsiline poeetiline kokkuvõte Uue Testamendi evangeeliumitest, mille kirjutamist Villem Grünthal-Ridala alustas 1931. aastal. Eepiline poeem "Püha Rist" jõudis kaante vahele 2005. aastal. Seekord lauldakse poeemist peatükke „Jeesus kõnnib vee peal" ja „Peetrus tunnistab Jeesuse Kristuseks".

Veski villas (Veski 6):
13.00 Noorteansamblite kontsert
Esinevad Pilleroo, Kapten Trumm, Annelinna Gümnaasiumi lauluansambel, Maali Tars (rahvakannel), Aroonia, Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsi väikekandlering
15.00 Kapellide kontsert
Esinevad Ülenurme rahvamuusikaansambel, Väägvere külakapell
16.00 Kaunase rahvamuusikaansambli Lipk ant sienu kontsert
17.00 Külapillimeeste kontsert
Esinevad Osvald Pähno (rahvakannel), Kalle Vassila (rahvakannel), Martin Teppo (rahvakannel, lõõtspill), Endel Taniloo (suupill), Endel Koppel (lõõtspill), Aigar Koppel (dombra), Ülle Kool (lõõtspill), Nikolai Kõiv (libliklõõts), Paul Vahelaan (karmoška), Mare Sukk (karmoška), Aleksei Kanistik (nuppakordion)
18.00 Rahvalauluansamblite kontsert
Esinevad Shiri (juudid), Kolkja Põhikooli lastekoor (venelased), Vaikuse Koosolek, Sinimaniseele, Tsõdsõpujaleelo, Liinatsuraq, Väike Hellero, Jumšan Gur (udmurdid)
21.00 Rahvamuusikatöötluste kontsert
Esinevad Mäksa noorteansambel, Sireli, Säde
22.00 Rahvamuusikaansambli Klapp kontsert
Esinevad Toomas Valk (karmoška, laul), Jalmar Vabarna (kitarr, laul) ja Kristjan Priks (trummid, laul)
23.00 Tantsuklubi ja koosmusitseerimine

Vaba sissepääs!

Korraldaja: MTÜ Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts
Koostööpartnerid: Eesti Kirjandusmuuseum, Pühima Neitsi Maarja Pärispatuta Saamise Kirik Tartus, MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
Toetajad: Tartu Linnavalitsus, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp, Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, SA Tartu Kultuurkapital, MTÜ Genialistide Klubi, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Tartu Kultuuriaken, AS Postimees, AS Linnaleht

Info: tel 5560 2102 (Triinu Nutt), e-post tartumaarks@hot.ee

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
09.04.08, 22:03
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **   **  *******  ******** **   ** **  ** 
 **  **  **   ** **    ** ** **  ** ** 
  ** **  **     **    ** ** **  ****  
  ***   ********  ******  ** ** **   **  
  ** **  **   ** **    ** ** **   **  
 **  **  **   ** **    ** ** **   **  
 **   **  *******  **     *** ***   **