Autor
Sõnum
Lauri Õunapuu

Avatar
Sõnumeid:2757
:: Tsiteeri ::
Teema: Muktukokles ehk Muktupavelsi kannel jm..
Etnosari"
VALDIS MUKTUPÂVELS(vokaal, rahvapillid, Läti)

31. 01. 2008.a. 19:00 Pärnu, Kammersaal
30. 01. 2008.a. 19:00 Tallinn, Estonia TalveaedKavas Läti traditsionaalne muusika, mis pärineb ajaloolistelt regioonidelt - Kuramaalt ja Latkalist. Kõlavad iidsed laulud mütoloogilistel ainetel, samuti pulma- ja lähiminevikust pärinevad laulud. Kõik palad esitatakse kohaliklus keeles koos lühikeste ingliskeelsete sümbolistlikke ja ajaloolisi aspekte puudutavate kommentaaridega. Laulusaadetes kasutatakse läti 10-11 keelset kannelt – kokles. Samuti saab kavas kuulda torupilli, parmupilli ja ülemhelidel mängiva vile mängu.

VALDIS MUKTUPÂVELS (1958) - Läti kaasaegse folkloristika võtmekuju, kes tohutult kaasa aidanud Läti rahvamuusikas kasutatavate instrumentide nagu kokles, torupill, parmupill jt. mängutraditsioonide taasavastamisele ja sulandamisele kaasaja muusikaellu. Alates 1980 a. on Valdis Muktupavels laulnud ja mänginud kokles’i, torupilli jt. instrumente nii solistina kui ka ansamblites Euroopas, Põhja-Ameerikas ning Austraalias. Ta on Läti Ülikooli etno-musikoloogia professor ning doktor, kelle teadmised hinnatud paljudes maailma ülikoolides. Kõrvuti aktiivse pedagoogilise ja muusikalise tegevusega on Valdis Muktupavels avaldanud ka hulgaliselt raamatuid, esseesid, artikleid Läti rahvamuusikast ning kirjutanud ka filmimuusikat

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
25.01.08, 17:13
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ******** ********  ******  ******  **  ** 
 **    **   ** **  ** **  ** ***  ** 
 **    **   ** **    **    **** ** 
 ******  ********  **    **    ** ** ** 
 **    **     **    **    ** **** 
 **    **     **  ** **  ** **  *** 
 ******** **     ******  ******  **  **