Autor
Sõnum
Jaan Sarv

Sõnumeid:68
:: Tsiteeri ::
Teema: Viru regi, üleskutse
Jõudis ringiga minu meilboksi selline üleskutse.

---------------------------------------
Subject: Paar isamaalist palvet
Date: Thu, 29 Nov 2007 00:44:28 +0200
From: Rein Sikk
Organization: Eesti Päevaleht


Hääd inimesed, palun alljärgnevat mitte käsitleda spämmina vaid hoopis lihtsa kodanikualgatusena sünnimaa sünnipäeva puhul.

Seoses manuses oleva mõttelõngaga on mul paar isamaalist palvet: lugege see läbi, saatke sõpradele - tuttavatele edasi ja tulge 24. veebruaril 2008 "Viru regile."

Aga mis kõige tähtsam: kirjutage juba täna - homme oma lauluread valmis ning saatke teele.
Usun, et isamaa on Teile juba ette tänulik.


Rein Sikk
P.S. Küsimused, ettepanekud ja kommentaarid teretulnud
---------------------------------------


Üleskutse:
Viru regi ehk Virumaa kingib Eestile sünnipäevaks regilaulu

Virumaa teeb Eesti Vabariigile 90. sünnipäevaks väärilise ja erilise kingituse, mis ei upu vees ega põle tules ning jääb sünnipäevalapse mällu kauemaks kui kestame meie.
Saagu selleks kingituseks folkloorifestivali „Viru säru” sünnimaakonnas
üks rahva poolt regivärsi vormis loodud laul – regilaul –
meie aastatuhandete vanune kogemus, mille koos loome ja koos
24. veebruaril 2008. aastal kell 13 Rakvere Spordihoones „Viru regi” nimega sünnipäevapeol ette kanname.
Olgu laulul vähemasti 90 autorit ja mitusada ettekandjat.
Virumaal on isamaalisel ühistööl kolm vägevat kogemust. Virulased on koos kokku kandnud raha Eesti emakeelesamba rajamiseks Kadrinasse. Virulased on koos välja valinud viiskümmend Virumaa 20. sajandi vägevat inimest, kirjutanud neist raamatu „Viru vägevad”. Virulased on koos kaanest kaaneni ja avalikult ette lugenud rahvuseepose „Kalevipoeg.” Nüüd saame koos hakkama ka erilise regilauluga.

Kes laulu loovad? Laul sünnib eestimeelsete inimeste ühistööna, ühisloomena, kuhu oma read võib kirjutada nii talumees kui maavanem ükskõik, kust maakonnast või linnast. Rääkimata tublidest noortest ja neid õhutavatest õpetajatest, koorilauljatest, ärimeestest, omavalitsustegelastest, riigikogulastest. Kellegi loomet ei põlata ära.

Millest laul luua? Ikka isamaa ilust, võlust ja valust. Aga ilmtingimata Eesti ajaloo tähtsündmustest, nii iseseisvuse tulekust, olekust ja minekust kui taastulekust tänase päevani välja. Kindlasti ka rahva tublidest poegadest ja tütardest. Ja lõpetuseks headest soovidest isamaale sünnipäevaks, lootustest veel paremale homsele.

Kuidas laul luua? Ikka ses vanas armsas ja ürgses kaheksa silbiga algriimilises regivärsis, koos kaunite mõtte - ja tähekordustega. Võib kirjutada kolm rida või kolmkümmend, kasutades oma pead, aga vajadusel abiks võttes regilaulude värsivaramu.

Kuhu oma read saata? Hiljemalt 20. jaanuariks 2008 pärispostiga: „Viru regi”, Tallinna 15, Rakvere 44306. E- postiga: viru.regi@mail.ee. Lisada kirjutaja nimi, vanus, aadress ja telefon, et saaksime kõik autorid 24. veebruariks „Viru regi” ühendkoori paluda ja kõigi nimed laululehele kanda.

Mis edasi saab? „Viru regi” patroon on folklorist Ingrid Rüütel. Teie saadetud ridade ja lõikude abiga panevad laulu kokku „Viru Säru” kunstiline juht Igor Tõnurist, regilaulikud Kadri Mägi koos Kadrina Kadridega, Viivi Voorand koos Lahemaa Rahvamuusikutega ja Kai Tingas koos Tink-Tingadiga. Nemad kannavad laulu kõigi soovijate abil 24. veebruaril ka avalikult ette. Kai Tingas abistab kõigi laulu kirjutamisega seotud küsimuste korral, helistage 329 2636 või 56649945, e-post vihula.algkool@mail.ee .

Lisainfot jagavad „Viru regi” korraldajad: Lääne-Viru maavalitsuse poolt Marge Lepik: 3258030, marge.lepik@l-virumv.ee ja idee autor Rein Sikk, Eesti Päevalehe Virumaa ajakirjanik: 3223487, 5012487, rein.sikk@epl.ee . Lääne – Viru maavalitsus avab oma interneti koduleheküljel alajaotuses „Maakond” erirubriigi „Viru regi,” kust saab operatiivset teavet laulu sünni kohta.
07.12.07, 13:22
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
    ** **   ** **   ** ******** **   ** 
    ** **   ** ***  *** **    **   ** 
    ** **   ** **** **** **    **   ** 
    ** **   ** ** *** ** ******  ********* 
 **  **  **  **  **   ** **    **   ** 
 **  **  ** **  **   ** **    **   ** 
 ******   ***   **   ** **    **   **