Autor
Sõnum
harlet

Sõnumeid:1
:: Tsiteeri ::
Teema: Pärimusmuusika Lõikuspidu 2007
Pärimusmuusika Lõikuspidu 2007

12. – 13. oktoobrini toimub Viljandis igasügisene hooaega kokkuvõttev Pärimusmuusika Lõikuspidu.

Esimese päeva õhtul toimub kolm kontserti, teisel päeval lõunane õpituba ja kuus kontserti hilise ööni välja. Esinejate valik tehakse eelkõige suvisel Viljandi Pärimusmuusika Festivalil kõrva ja silma jäänud kontsertide ning tänavuse aasta jooksul välja antud pärimusmuusika CD-plaatide põhjal.

Olulisim muudatus tänavusel Lõikuspeol on kõikidel festivali kontsertidel helivõimendusest loobumine. Eesmärgiks on tuua tähelepanu alla võimendamata (rahva)pillimäng kui pärimusmuusika loomulik esitus. Soovime, et publik kuuleks, õpiks kuulama ja aru saama, et oma algses funktsioonis sai rahvamuusika ja –muusikud suurepäraselt ilma helisid võimendamata hakkama ning et see on võimalik ka tänapäeval.

Reedel, 12. oktoobril kell 18:00 algab festival ülevaatekontserdiga Viljandi Kultuurimajas, kus astuvad üles mitmed hetkel aktiivselt tegutsevad ja õppivad pärimusmuusikud ning annavad aimu pärimusmuusika hetkeseisust. Esimene päev jätkub TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Mustas Saalis (Suur Tuba) Ro:Toro & Karl Laanekase ühisprojektiga ning lõpeb Viljandi Kultuurimajas legendaarse ansambli Untsakate 15. juubelikontserdiga.

Teine Lõikuspeo päev algab mitmetest pärimusmuusikaprojektidest tuntud muusik Cätlin Jaago õpitoaga, kus ta õpetab parmupillilugusid ning milles osalemiseks tuleb kaasa võtta meloodiapill (ka parmupilli).

Kell 14 algavad algavad teise päeva kontserdid Mari Kalkuni plaadi „Üü Tulõk” esitlusega. Päev jätkub kahes kontserdipaigas vägagi eriilmeliste esinejatega: täiesti akustiliste kavadega astuvad lavadele Zetod, Kulno Malva, koosseis: Priks, Valk, Vabarna. Tänavuse Lõikuspeo pärliks piiri tagant on Viljandi Pärimusmuusika Festivalil väga suure menu osaliseks saanud tšiili muusiku Fernando Sterni kontsert laupäeval 22:00 Suures Toas. Fernando on selle erilise etteaste jaoks kutsunud appi energiast pakatava Friggi liikme Antti Järvelä Soomest ning meie oma viiuldaja Maarja Nuudi. Festivali lõpetab temperamentne Svjata Vatra Viljandi Kultuurimajas.

Täpsem info ja ajakava: www.folk.ee

Päevapiletite eelmüük: www.piletilevi.ee
27.09.07, 13:06
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ********  ******** ********  **  ** **   ** 
 **   ** **  ** **   **  ** **  **  ** 
 **   **   **  **   **  ****   ** **  
 ********   **   ********   **    ***  
 **      **   **   **   **    ** **  
 **      **   **   **   **   **  ** 
 **      **   ********   **   **   **