Autor
Sõnum
Lauri Õunapuu

Avatar
Sõnumeid:2259
:: Tsiteeri ::
Teema: Muhu laulud kunstihoones. 18.12 17:00
18.12.2006
Muhu Laulud Kunstihoones
Tallinna muhulaste folklooriansambel "Munuksed"

Esmaspäeval 18. detsembril algusega kell 17.00 annavad Hiina kunstinäitusele Muhu aktsendi Tallinna muhulaste folklooriansambel "Munuksed". Sissepääs näitusepiletiga kohapealt. :-)FOLKLOORIRüHM "MUNUKSED"

1989. a. kevadel tulid kokku 10 Muhu saarelt pärit naist, kelle elukohaks Tallinn. Oli rahvuslik taasärkamisaeg ja meie sooviks oli meelde tuletada ja esitada Muhu saare folkloori.

Mis tähendab nimi "Munuksed"?
"Munuksed" on muhu murdesõna, see tähendab heatahtlikku ja mõnusat inimest, kellega on hea suhelda. Muidugi seob meid ka lauluarmastus.

Mida peame oma saavutusteks?
1992. a. aastast on meid valitud osalema kõigile Eestis toimunud "Baltica" rahvusvahelistele folkloorifestivalidele. 1999. a. esindas meie rühm Eestit Vilniuses toimunud "Baltical".

Mis alustel rühm tegutseb?
Meie folkloorirühm tegutseb hobi korras, siia kuuluvad õpetajad, riigitöötajad, pensionärid jt., samuti õpilased meie lastelaste näol.

Kuidas on kujunenud meie repertuaar?
Taaselustasime oma lapsepõlves Muhu talgutel ja kodus kuuldut. Kogusime ka laule ja tantse Muhu vanematelt inimestelt. Rahvuskultuuri Fondi toel saime Eesti Rahvaluule Arhiivist paljundada regilaulude tekste, mis on Muhust kogutud 19. saj. 2. poolel ja hilisemaid üleskirjutusi. Sealt saime oma repertuaarile täiendust.

Milliseid ettevõtmisi peame eriti olulisteks?
Rahvaluulearhiivist saadud muhu regivärsiliste pulmalaulude ja –kommete põhjal esitasime 1996. a. Eesti Vabaõhumuuseumis kava "Muhu pulmad".
Sama aasta sügisel astusime Meremuuseumis esmakordselt publiku ette muhu regilauluga "Hukkaläinud laev", lauluga, mille esitamine, eriti kirikutes, on ikka olnud elamuseks nii meile kui ka kuulajaile.
1999. a. algas meie tutvus Tallinna ukrainlaste folklooriansambliga "Zurba", mis on lisanud värvi kõikide järgmiste aastate tegevusele. Oleme eestlaste ja ukrainlaste ühisüritustel tutvustanud mõlema rahvuse kombeid, esinenud ühiskontsertidel Muhus, Pärnus ja Tallinnas. Meie sõpruse põhjal on ETV-s valminud 2 saadet sarjas "Saatused".
Muhu pulmakombeid ja folkloori esitasime 2000. a. jaanipäeval Eesti Vabaõhumuuseumi korraldatud kultuuripäevadel Ungari Vabaõhumuuseumis.
Igal aastal oleme esinenud Tallinna Muhu Seltsi talvepeol ja augusti 1. nädalavahetusel Muhus.
Algselt Koguvas muuseumi õues toimunud kontsertidest on välja kasvanud projekt "Folklooriga tagasi kodukülla". Esineme külade kiigeplatsidel, kuhu saab kuulama tulla ka see generatsioon, kes enam kodukülast kaugemale ei lähe. 2002. a. 3.augustil toimunud 4 kontserti jäädvustati ka Eesti Rahvaluule Arhiivi videolindile.

Mida teeme folkloori järjepidevuseks?
Oleme püüdnud võimalusel haarata tegevusse ka oma lapsi ja lapselapsi, kes esitavad ka kodus kaasa lauldes omaks võetud folkloori.

Miks me koos käime?
Folklooril on meie elus oma koht ja folkloor on vastuvõetav ka kuulajatele-vaatajatele. Eneseväljenduseks on ka rahvariiete kandmine ja kooslaulmine meie üritustel kitsamas ringis.

Kust meid võib leida?
Praegu käime proovidel 3 korda kuus, neist 1. ja 3. esmaspäeva õhtul Tallinna Kultuuriseltside Teabekeskuse ruumes ja ühel esmaspäeval kuus harjutame mõne rühmaliikme kodus.

Rühma eestvedaja Maret Lehto
Info: Tallinna Kultuuriseltside Teabekeskus


Kunstihoone

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
18.12.06, 10:21
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **   **  *******  ********  ******  ******** 
 **   ** **   ** **  ** **  **  **   ** 
 **   ** **       **  **     **   ** 
 **   ** ********   **   **  **** **   ** 
 **   ** **   **  **   **  **  **   ** 
 **   ** **   **  **   **  **  **   ** 
 *******  *******   **    ******  ********