Autor
Sõnum
Timo Kalmu









Sõnumeid:1338
:: Tsiteeri ::
Teema: laustud sõna lagumise lugu
Sel taustal hakkas mulle tunduma, et ehk oleks huvitav, kui raamat koosneks kolmest allosast, mis kokku vastaksid umbes disjunktsiooni tõesuspiirkonnale tunnuste ‘tuntakse’ ja ‘on olemas’ järgi:

1) vanasõnad, mis on tuntud ja ka tegelikult olemas;
2) vanasõnad, mis pole küll tuntud, kuid siiski olemas;
3) vanasõnad, mis on küll tuntud, kuid mida kummati pole olemas.
(4. kombinatsioonist – vanasõnadest, mida ei tunta ja mida pole ka olemas – oli juba väga problemaatiline näiteid leida.)

[kultuur.err.ee]
26.01.23, 11:56
Timo Kalmu









Sõnumeid:1338
:: Tsiteeri ::
Teema: 20. sajandi üks haruldasemaid Eestis ilmunud raamatuid
26.01.23, 11:58
Timo Kalmu









Sõnumeid:1338
:: Tsiteeri ::
Teema: Eesti kirjandus läbi aegade
Jaak Urmet


20. sajandi üks haruldasemaid Eestis ilmunud raamatuid. Kogu tiraa˛ hävitati enne levitamist, eeskätt põhjusel, et taga loendis oli varem ilmunud LR raamatute seas mainitud Sol˛enitsõnit jt vene põlu alla langenud kirjanikke. Vähemalt nii kinnitas mulle Vaino Väljas isiklikult. Tänaseks on teada ainult mõni üksik säilinud eksemplar kogu hiigeltiraa˛ist.
26.01.23, 11:59
Lauri Õunapuu

Avatar








Sõnumeid:2749
:: Tsiteeri ::
Teema: Re
väga põnev jaa, 1/2 osana ilmus hoopis Vsevolod Ivanov, "Niidermaad". Huvitav kuidas see bibliograafias kajastub.. Või kuidas hävitatud tiraazid üldse kajastusid..

Mäletan kunagi lapsepõlves kutsus naabritädi mind tuulama oma kuuriks kasutatava keldrikorteri raamatuid. Ma ei tea, kas ta kavatses need ära visata või lihtsalt lasta mul leida sealt mõnd lasteraamatut. Oli huvitav, et need raamatud olid kõik kirvejälgedega ning naabritädi rääkis midagi nende leidmisest ja päästmisest, mis mul muidugi ühest kõrvast sisse, teisest välja läks, sest raamtud olid ägedad ja "vanaaegsed".. võibolla sellest ajast ongi mul tagasihoidmatu tung vanade raaamtute järele.. Mul on tunne, et need raamatud olid ehk "päästetud" juba pärast veidi varasemat kirjanduse masshävitust. Praeguseks on mul millegipärast veel ainult üks kirvejäljega raamat. Jaan Vahtra "Minu noorusmaalt" kolmas jagu.. Kas see oli ka piisavalt keelatud või mittesoovitav, kahtlane, ent võib kontrollida, ehk lahendaks lapsepõlvemüsteeriumi kirvejälgedega raamatutest.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
26.01.23, 15:46
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **         **      **   *******   **          *******  
 **    **   **  **  **  **     **  **    **   **     ** 
 **    **   **  **  **         **  **    **          ** 
 **    **   **  **  **   *******   **    **    *******  
 *********  **  **  **         **  *********         ** 
       **   **  **  **  **     **        **   **     ** 
       **    ***  ***    *******         **    *******  
Lisa fail manusena:
  • Lubatud on lisada järgmiste tüüpidega faile:
  • Fail ei tohi olla suurem kui
  • Veel 2 faili saad lisada sellele teatele