Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:883
:: Tsiteeri ::
Teema: Talletame koroonapärimuse rahvaluulearhiivis!
Koroona (ehk kroonviirus) on jõudnud ka Eestisse, mõjutades pea iga inimese elu ja igapäevaseid toiminguid. Koroonast on saanud peamine jututeema, sellega on täidetud nii peavoolu- kui sotsiaalmeedia. Tõsiste arutelude ja soovituste kõrval visatakse koroona üle ka rohkelt nalja ning levib mitmesuguseid lugusid ja folkloori, mis alati ei pruugi tõele vastata.

Missuguseid lugusid oled seoses koroonaviirusega kuulnud – näiteks viiruse päritolust, nakatamisest, kodusest karantiinist, ostupaanikast jms?

Kirjuta, postita meie sõnumitesse või aadressile kratt@folklore.ee kuulujutte, lemmiknalju, -pilte, -kalambuure ja meeme koroona kohta!

Vana pärna, "Ülendi äbajumala" tüvi. Pärnale ohverdati ja seal raviti paiseid ja teisi haigusi. Tüvi on sellepärast krobeline, et võttis inimeste hädad oma külge. Reigi kihelkond, Enda Ennisti foto 1939. aastast. ERA, Foto 1632

14.03.20, 13:49
Timo Kalmu

Sõnumeid:883
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Talletame koroonapärimuse rahvaluulearhiivis!
Eesti Kirjandusmuuseum

14 hrs ·

Eileõhtuses Kanal 2 saates „Õhtu“ kõneles Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna vanemteadur Reet Hiiemäe koroonafolkloorist ja mõtestas, mis on sellel ühist ajaloos varem Eestimaad räsinud katku ja teiste nakkushaigustega seotud pärimusega. Miks sellistel pingelistel aegadel folkloor üldse tekib ja millisel kujul?

Saatelõik algab 15.15
[kanal2.postimees.ee]

28.03.20, 00:26

Vabandust, kuid ainult registeeritud kasutajad saavad postitada teateid sellesse foorumi.