Autor
Sõnum
Timo Kalmu









Sõnumeid:1338
:: Tsiteeri ::
Teema: Regipesadest
Paar ettepanekut

Regitelk võiks olla pisut laulukaare moodi - noh rohkem kui 1/3 osas avatud, kui eesmärk ei ole see, et kõrvalised isikud võimalikult vähe asjast osa saaksid. Sealt ei kosta välja.

Mõned märkisid, et kägarasend telgi nurgas polnud laulmiseks kõige parem. Olen täitsa nõus. Tahtmise korral peaks saama püsti laulda.

Mind ajas ninapidi tolmustes heinapepredes kükitamine köhima. Ka mõnel teisel vedas hääl alt.
Heintega võiks üldse ettevaatlikum olla.

Kel on omi arvamusi, pangu juurde!



Muudetud 1 korda. Aeg: 30.07.19 11:12 kasutaja: Timo poolt.
30.07.19, 11:11
Lauri Õunapuu

Avatar








Sõnumeid:2749
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Regipesadest
Olen nõus. Kindlasti teen ettepanekud korraldajaile ning me võiks seda arutada. Kui kuulete veel ettepanekuid või kui on kuskil veel seda arutatud, andke kindlasti teada, sest mõte laulupesast on väga hea, ent see mis on väljakukkunud, vajab vist veel läbimõtlemist.
Heinad ei ole parim idee, ma pole ilmselt allergik ent nina läks paksuks küll, peast rääkimata. Ruumi oli vähe - miska ilmselt palju inimesi näilisse "siseringi" ei sisenenud.
Iga koht, kuhu on kerge tulla - sealt on ka kerge ära minna.
Mulle endale tundub, et kui oleks vaba õhkkond kus saab end mugavalt tunda ja normaalselt istuda ning kasvõi teekruusi ligi võtta ja soovikorral naabriga lauluvahele kaks sõna juttugi puhuda, oleks vast muhedam? Midagi, mis tunduks normaalne keskkond - st. mitte indiaanitelk või valgustatud saal. Bläkkboks on tiba kaugel, ent see tundus kunagi meestelaulutoa jaoks minumeelest laulmiseks tore paik - võid eralduda tahapoole kui ei taha kaasalaulda, piisavalt hämar, piisavalt valge. Teekruusivõimalust seal muidugi ei ole. Kondase keskuse suur tuba? Mõni mõõduka saaliga kohvikuruum, mis ei ole liialt sopistatud. Ka "Mulksil" polnud ju viga.
Kui eesmärk on et möödakäijad ka juhtuksid poolkogemata seltskonda, siis on muidugi keerulisem paika leida. Mulle endale välitingimus käramüra sees pigem ei istu. (aga ma ei armasta üldiselt ka rahvarohkeid paiku ja sunnitud suhtlemist välisilmaga, eriti kui tahaks laulda ka)
Kindlasti on muidugi organiseerimise poolepealt lihtsam, kui ei pea broneerima lisaruumi.
Ent kui mõni muhe kohvikutuba oleks niikuinii avatud nii lauljatele kui külalistele, võibolla oleks mõeldav?

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
30.07.19, 12:08
Timo Kalmu









Sõnumeid:1338
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Regipesadest
arvan tegelikult, et veel ühte siseruumides toimuvat laulupesa pole folgile vaja.
need on ju niigi iga päev.

võib-olla võiks see telk olla vallikraavi kaugemas otsas - silla juures.
tegelikult suutsime me pulmalaulud ilusti väljas ära laulda - hoolimata ümbritsevast mürast. me tegime ise nii palju müra, et inimesed tulid hoopis meid kuulama, mis siseruumi puhul oleks raskendatud.
muidugi oleks võidud soovitada kõigil ise keelekastet kaasa võtta. mina ise tegin seda kogemusest.
võib-olla võiksid olla istumiseks mingid pingid ja pakud, mida saaks paigutada lähemale või kaugemale ja kaltsuvaibad vms.

käisin ühel kontserdil Bläkkpoksis, aga see läks nii umbseks ja palavaks, et Tai muusikud lõpetasid sel põhjusel oma esinemise, kuigi rahvas oli vaimustuses

ah jaa. lauluajad võiks pigem alata siis kui lavadel võimendatud muss lõppeb:
esiteks siis oleks paremini kuulda ja ei peaks nii karjuma

teiseks oleks inimestel kontsertide vahel võimalik sinna tulla. tore on muidugi ju ka lihtsalt niisama juba ammu tuttava seltskonnaga omavahel laulda, aga asjal oleks rohkem mõtet, kui põhiosa osalejaist ei moodustaks esinejad ise

kolmandaks saaks ka regipesa laulja siis mõnda kontserti näha
enamus kontserte ja õpitubasid, mida oleks tahtnud kuulata olid just siis, kui pidin ise laulma ja kui ma siis lõpuks sain vaba aega polnudki tegelikult muud teha kui otsida jahedam koht molutamiseks
30.07.19, 21:22
Timo Kalmu









Sõnumeid:1338
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Regipesadest
ah jaa
korra olidki regitoad pimedas Aida väikeses saalis

umbne seal ei olnud ja kõla oli hea ja istuda sai sinna kuhu keegi tahtis, aga rahvast tuli ikka vähe ja nad lasksid suhteliselt ruttu jalga

kuigi tookord oli vist viga pigem vastutava isiku liigses liberaalsuses. ilmselt oli liiga tüütu see laulikute lappamine ja õiendamine selle kallal, millist laulu laulda või mitte

seekord olid kah paremad need päevad, mil korraldajad olid kava läbi mõelnud ja laul läks ladusalt

neljapäevane vabalt kujunev mökutamine ja mossitamine ei olnud just kõige pönevam ja ega kõrvalisi isikuid sinna pidama ei jäänud kah
31.07.19, 15:07
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **    **   *******   **    **  ********  **    ** 
 ***   **  **     **  **   **   **        ***   ** 
 ****  **  **     **  **  **    **        ****  ** 
 ** ** **   ********  *****     ******    ** ** ** 
 **  ****         **  **  **    **        **  **** 
 **   ***  **     **  **   **   **        **   *** 
 **    **   *******   **    **  **        **    ** 
Lisa fail manusena:
  • Lubatud on lisada järgmiste tüüpidega faile:
  • Fail ei tohi olla suurem kui
  • Veel 2 faili saad lisada sellele teatele