Autor
Sõnum
Telc

Sõnumeid:71
:: Tsiteeri ::
Teema: Kassetid digitaalseks
Hoi,

koukisin kappidest välja kastid kassettidega ja kuulan hardalt paarkümmend aastat tagasi salvestatud asju. Aga kassett on teadupärast selline asi, mis liigub ja kulub. Siit siis teadjameestele küsimus:

Kuidas ma saaksin kassetid HÄSTI arvuti kõvakettale?

Kas oleks vaja spetstehnikat? Omades õige nüri kõrva, ei saa ma mitte alati kvaliteedivahest aru. Kas piisab tavalise sangajunni kõrvaklapiväljundi ühendamisest arvuti helikaardi sisendisse või peaks otsima korralikuma mänguriista (dekk)?

Kas see eeldab arvutist tavapärasest suuremat võimsust?

Internetis näinud mingit riistapuud, mis on nagu Walkmani pleier, aga käib USB-otsaga arvuti külge ja sealt aparaadist arvutisse tuleb juba digi. Maksab see riist, aga 45 naela :(

Oleks üks kassett või kaks, siis laseks kellelgi teha, aga karta on, et ei raatsi suurest hunnikust nii väikest valikut teha, pigem paneks kõik digisse, mis hea tundub.
07.10.12, 16:41
Lauri Õunapuu

Avatar
Sõnumeid:2406
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Kassetid digitaalseks
Hei!

Ma arvan, et väga suur kvaliteedivahe ei tule kui valid mingi deki ja tavalise keskklassi sanga vahel. Parem on siiki, kui asjal ei tule välja kõrvaklapiots, aga normaalne väljund kus ees pole jupihunnikut, mis heli kõrvale "ilusaks" teeb. Vene vana ja hea tehnika on üsna hea. Mida tasub teha kassetiga enne digiteerimist, on kindlasti "tuulutada" paar korda - kerida läbi ning puhastada lindi all olev viltpadi - hambaharjaga nt. - sinna on eraldunud tõenäoliselt magnetpuru mis lisab helile mahamängimisel vilinat ja kriginat. Eriti vene lindiga. USB kassetikas on mugav, ent usun et eriliselt paremat tulemust ei saa - tea, kas tasub investeeringut ära.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
07.10.12, 19:34

Vabandust, kuid ainult registeeritud kasutajad saavad postitada teateid sellesse foorumi.