Autor
Sõnum
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: kas maggiore vai minore
ajuti meil tekib lahkArvamusi, miks minu lauldud regiLaul kõlas alul minore aga pärast maggiore

piamine põhjus on mudugi sie, et ma ei oska klaveri järgi laulda, aga on viel teisi

[laul.setomaa.ee]

"Noodikiri näitab astmete vahelisi intervalle vaid ligikaudselt. Tegelikult ei ole tegemist tempereeritud pool- ja poolteisttoonidega ning pealegi võib astmete kõrgus varieeruda isegi ühe lauluesituse vältel. Sellist varieerumist näidatakse noodistustes kas tavaliste alteratsioonimärkidega või, väiksemate kõrvalekaldumiste puhul, nooltega nootide kohal. Mõned, eriti noorematest lauljatest koosnevad leelokoorid, kipuvad intoneerima kahte ülemist astet (ais ja h) pool tooni madalamalt; siis tekib harjumuspärast harmoonilist minoori meenutav helirida d-es-fis-g-a-b (Hähkämine_2 )."


mina põle mudugi setu, aga muu laulus võib kua sie kõrgus ninda samuti ujuda laulu sies kord sinna siis tänna


ühe sõnaga : unustage klaver teie õnnetumad, kes muusikaMajja sisse astusite

"Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate"
05.10.10, 07:20
Lauri Õunapuu

Avatar








Sõnumeid:2749
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: kas maggiore vai minore
Ei noh, Timo, see on ju teada, et kartuleid ei ole absogiluutselt võimalik vagude vahele paigutada, ikka ainult vagudesse!!

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
05.10.10, 21:06
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: kas maggiore vai minore
eks nie Talina akaDiemikud kua taha iga kartulid aada kas või vägisi ikke oma klaveriTroadi otsa - pue või nahast väl´la.

küstasse, et kuda maa sis selle ehk teise mutikeise seda või teist äelitsust tõlgitseks, kas vähä ülesPuole või vähä allaBuole. taa jo vaisekeine tahab ikke ninDaSama laulda nigu nuodis kijras, aga vanaInimese äel nääd ei via enamb väl´la.

mina va lojus aga tahaks ikke ninDaSama valest laulda nigu mutt ies laulab, ku ma jo korra pian tema järgi oma laalud õppima.
05.10.10, 22:03
Lauri Õunapuu

Avatar








Sõnumeid:2749
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: kas maggiore vai minore
ja need vaesed inimesehakatised Indias, ka nemad ju tahaksid kangesti euroopa noodikirja järgi mängida aga neil ei ole lihtsalt jälle piisavalt haridust..

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
06.10.10, 10:49
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: kas maggiore vai minore
kortsu näppides tuleb välla, et paremad pop-luod põle kua enamast maggiored ega minored.

katsuVõi järgmist laulu tiaDuonilisel rahvaGandlel mängida.

01.01.11, 13:44
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: kas maggiore vai minore
aga nüid vähä tõsisemb mies:



riagib, et mõnd ...ore't mõistavad kõik inimesed
14.03.11, 17:28
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: noodid ja astmed
kurdan Teile jälle oma kurba suatust.

kuolMeistrid sunnivad mind kogo aig neid jubedaid rahvaLaule nuoti kijrutama.

mina küll ei sua aru, kuDa nemad seda oskavad.
mu mielest on se päris ilmVõimata.

näitusest üks niiSukeine kiigeLaul, mida on lauldud Järva-Juanis.

lasin arvutid seda täpselt mõeta, ja ta juonistas mulle ühe õte luogelise juone.

http://4.bp.blogspot.com/-fIgnK2-na8I/TYYZRJzn0kI/AAAAAAAAAAM/gWNlC959Ing/s320/paleMulMaksabPaari%25C3%2584rgi.GIF

arvuti on jo ninDa tark, et oskab selle juone puolDuonidest kua jägada, aga ikke jäevad mõned käenakud nende juonte vahele.

http://4.bp.blogspot.com/-3GDUeqUp9Lg/TYYbxcsOSYI/AAAAAAAAAAU/Hgc7Hvj3uc8/s320/paleMulMaksabPaari%25C3%2584rgi_poolToonides.GIF

pilte suab suuremalt vaadata siit
[sanastik.blogspot.com]

olen jo päris kindel, et meie rahva lauljad ei uolind miskitest astmetest ega mietrumist kedagi.
kõik laõlivad ninDaGu oskasivad.
laul pidi ainult kaugele ja iast kõlama.

niEt ärgu enämb keski tulgu oma klahvPilliga teste laulu solkima.
20.03.11, 17:36
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: kas maggiore vai minore
nääd Juan poiss küsis, miska ma seda juonistan.
vastan sis, et täitsa tasuta on suada neske (inglisKielne) proge:

Praat: doing Phonetics by Computer

Downloading Praat for Windows
Downloading Praat for Macintosh
Linux

Beginner's manuals by others
Intro
Pitch analysis

What's new?
FAQ (Frequently Asked Questions)
More results from uva.nl
There is a user group on the Internet: the Praat User List.
www.fon.hum.uva.nl/



ja siin riagitasse, kui seda piab tarvitama
[www.musicology.nl]
31.03.11, 00:41
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: kas maggiore vai minore
d-minoori huvilistele:


[youtu.be]
11.06.11, 09:42
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: kas maggiore vai minore
Sain äsja õppeosakonnalt tünga ja võtsin töölt lahti nädal varem, kui pidanuks, aga see andis aega pisut uurida, kas rahvalaulu üldse on mõtet noodist õppida (kui sul salvestust või vanaema pole käepärast).
Tulemus on siin:
[sanastik.blogspot.com]
Ega mul suuremat süvenemisaega niipea vist tule.
30.08.12, 17:03
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: kas maggiore vai minore
Väisäsen mukaan kantele oli viritetty duuriin, kun Mišukka lauloi mollissa. Laulun jälkeen Mišukka soittaa sävelmää soolona, jolla Väisänen halusi ilmeisesti osoittaa kanteleen duurivirityksen, koska soitto on merkitty arkistotietoihin nimellä ”kanteleen viritys”. Päälle äänitykseen kanteleen viritys on asetettu loppuosan kantelesoolon mukaan. Käsikirjoituksen mukaan säkeen viimeinen sävel on isketty sormen kynsipuolella. Edellisen kehtolaulun tavoin tämäkin esitys on mielenkiintoinen esimerkki lauluterssin huojumisesta. Mišukan laulussa terssi huojuu mollin ja duurin välillä ja kanteleen terssi on selvästi matalampi kuin tasavireinen duuriterssi ollen näin lähempänä luonnonpuhdasta duuriterssiä. Anna-Liisa Tenhusen mukaan Mišukka lauloi sävelmän Väisäselle päivällä mollissa ja illalla duurissa (Kizavirzi 2013, 58). Heinäkuussa 1917 Väisäsen vieraillessa Mišukoiden kotona Suistamolla, hän merkitsi samaisesta runolaulusta muistiin esityksen, jossa Maria lauloi mollissa samaan aikaan, kun Iivana soitti kvarttia korkeammalta duurissa.

[etno.net]
03.02.23, 21:48
Lauri Õunapuu

Avatar








Sõnumeid:2749
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: kas maggiore vai minore
Seda mainitakse üllatavalt tihti, et Soomes häälestus isegi mängides "muutub" ja sellest ei hoolita eriti, koguja aga on alati millegipärast kramplikult kirjutanud ka ära vajunud toonid täpselt nooti, ehkki ma ei usu, et kui keel mängides vajus (mõnel puhul ka tõuseb), siis tegi ta seda täpselt pool tooni, nii et mazoorist sai minoor jne..

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
04.02.23, 12:11
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: kas maggiore vai minore
kogujal ei olnud tollal ka kuigi palju võimalusi "täpseid" helikõrgusi noodistada. praegu kah ei ole. (isegi Türgi noodikirjas)

kui koguja on kirjalikult selgitanud, miks ta midagi nii või naa märkis, siis on see temast väga kena ja me saame palju paremini arvata, mis seal tegelikult võis juhtuda

aga see on ka järjekordne näide sellest, et noodistaja on võimeline kuuldut tõlgendama ainult varem omandatud kogemuse kaudu - türklane, kreeklane või hindu oleks seal hoopis midagi muud kuulnud kui duuri ja molli vaheldamist

minu akordioni õpetaja oli eluaegsest klahvide toksimisest omandanud absoluutse kuulmise ja tema jaoks oli iga auto tuututamine või varese kraaksatus kah mingil täpsel "noodil", kuigi vares noote pole õppinud
04.02.23, 13:48
Lauri Õunapuu

Avatar








Sõnumeid:2749
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: kas maggiore vai minore
Meenub kunagine sõber, kes oli hädas sellega, et kui köeti, siis radiaatorid torisesid peaaegu veerand tooni mööda. See häiris teda tõsiselt.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
04.02.23, 17:10
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **     **  **     **  **    **  **      **  **     ** 
 **     **  **     **  **   **   **  **  **  **     ** 
 **     **  **     **  **  **    **  **  **  **     ** 
 *********  *********  *****     **  **  **  **     ** 
 **     **  **     **  **  **    **  **  **  **     ** 
 **     **  **     **  **   **   **  **  **  **     ** 
 **     **  **     **  **    **   ***  ***    *******  
Lisa fail manusena:
  • Lubatud on lisada järgmiste tüüpidega faile:
  • Fail ei tohi olla suurem kui
  • Veel 2 faili saad lisada sellele teatele