Autor
Sõnum
Lauri Õunapuu

Avatar








Sõnumeid:2752
:: Tsiteeri ::
Teema: Jutuvestmisest
Jutuvestja Piret kirjutas sellise kirja:

Tere, head sõbrad ja tuttavad ja isegi need, keda üldse ei tunne.



Sest loodan, et igaüks teist veel selle kirja kellelegi edasi saadab.

Mitte sellepärast, et kui oled saatnud 10 sõbrale, siis võidad miljoni või tuleb Õnn ise su õule elama.Ei.

Ikka sellepärast, et leida häid jutuinimesi.



Nimelt olen julguse kokku võtnud ja otsustanud ühte filmi lugude vestmisest tegema hakata. Olen koostööd pakkunud ühele filmitüdrukule, kelle tehtut olen näinud ja usaldama hakanud.

Püüan rahasid muretseda selle ürituse tarvis, aga olulisem veel on leida häid jutustajaid.

Selleks ma palungi teie abi.

Kui teate oma pere, sõprade, kolleegide, naabrite, külarahva, sugulaste, matkakaaslaste hulgas häid jutustajaid, andke palun märki. Eesmärk pole leida häid näitlejaid-esinejaid vaid just lihtsaid, aga hea jutusoonega inimesi, keda ikka ja alati hea kuulata lugusid pajatamas – ema, isa, vanavanemad ja kes kõik veel.



Kindlasti võib juhtuda ka nii, et kõik ei tahagi üldse, et neid filmi peale võetakse, aga ikka oleks hea teada, et vaat seal elab hea jutustaja. Käin ise palju rääkimas, jutustamas. Aga vähe on mul võimalust kuulata teisi ja just ikka häid jutustajaid.



Just selliseid pajatajaid, kelle jutulõnga sisse võid end unustada…või isegi selliseid, keda kuulates unustad oma mured ja hädad, nälja ja janu ja oled nagu kõrkjas tuules...ja sinu hing saab ülendust, kõrkus annab maad alandlikkusele ja külmunud süda sulab nagu lumi maikuus…



Mõelge, kuulake ja andke mulle teada.

Siis nuputame edasi, kuidas kohtuda, ehk mõni muidu istumine lõkke, kaminatule ääres või lugude kuulamise-rääkimise õhtu teha ja siis juba saab edasi plaane pidada.



Esialgu oleks lihtsalt jutuinimeste leidmine ja lugude vestmine kõige olulisem.



Ootan kirju



piret@rahvakultuur.ee




Lugupidamisega,

Piret Päär
Rahvakultuuri Keskus
51 40 242
[www.vilmsi.ee]

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
13.05.08, 15:52
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **    **  **     **  **     **        **  **    ** 
 **   **    **   **   **     **        **  **   **  
 **  **      ** **    **     **        **  **  **   
 *****        ***     **     **        **  *****    
 **  **      ** **     **   **   **    **  **  **   
 **   **    **   **     ** **    **    **  **   **  
 **    **  **     **     ***      ******   **    ** 
Lisa fail manusena:
  • Lubatud on lisada järgmiste tüüpidega faile:
  • Fail ei tohi olla suurem kui
  • Veel 2 faili saad lisada sellele teatele