Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:883
:: Tsiteeri ::
Teema: Raadna Ida-Virumaal
[www.folk.ee]
17. augustil k.a. toimub Raadnal (Ida-Virumaa) üks imekena perelaager, kus 50% lapsed, kokku nii 50 inimest. Otsime vahvaid muusikuid ja esinejaid esimeseks õhtuks ehk nn eesti folgi õhtuks, et just noorematele tutvustada meie rahvakultuuri (pillimäng, laul, tantsud-mängud). Järgmine õhtu tuleb vene kultuuri õhtu:) Lisainfo ja täpsemad tingimused palun meilile.
Ene, eile 14:42
14.06.07, 10:08
Timo Kalmu

Sõnumeid:883
:: Tsiteeri ::
Teema: pisut kirjavahetust korraldajaga
> Tere
>
> Lugesin kuulutust Viljandi folgi lehelt ja panin ka meie tulbale üles. (http://meestelaul.metsatoll.ee/foorum/list.php?7)
> Aga ilmselt tahavad meie mehed sellest laagrist pisut rohkem teada enne kui keegi on nõus tulema.
> Pealegi me ei tuleks sinna mitte rahvale esinema vaid rahvaga koos laulma. Seega peaks seal olema küllalt inimesi kes saaks vanast murde keelest enam vähem aru ja julgeks kordusvärsse järgi laulda.
>
> Kalmu Timo AMS'u lihtliige


From: tiburex
Sent: 18. juuni 2007. a. 18:16
To: Kalmu Timo
Subject: RE: Otsin esinejaid perelaagrisse


Tre:)

Rõõm vastust kuulda, sest pelgasin ise, et hõikasin ainult kurti metsa...

See on just õige sõna - koos laulma. Igati sobiv.
Laagrist - see on ühe projekti perelaager, kuhu on kutsutud inimesi Peipsiäärsetest maakondadest, kes osalesid aasta jooksul lastevanemate koolitusprojektis. Soovime laagriga tõestada, et Eestimaal on võimalik ka koos lastega mõnusalt puhata (kuigi mõne lapsevanemad meile aasta tagasi proovisid vastupidist väita). Samasugune laager toimus eelmisel aastal Võrumaal, Kiidil, kus osales kokku 54 inimest, sh 28 last vanuses 2-17 aastat:) .Kamp on igati vahva, st mõtlemisvõimeline ja kaasalöömistahtega.

Sel aastal oleme planeerinud max 60 inimest, rahvale on kutse laiali saadetud ja registreerimine vaikselt käib. Saan lähimal ajal ka laagri tegevuste päevakava, siis võin selle teile saata, saate mingi ettekujutuse.

Mis puudutab kaasalaulmist, siis on meil laagrite korraldamisega üsna suured kogemused ning kaasalaulmisega pole kunagi probleeme olnud:)

Pigem siia juurde küsimus - kui palju ja milliseid pille võtate kaasa, kas mõned tantsud-mängud ka oskate-tahate teha (ikka üheskoos) ja kuidas suhtute väiksemate laste seltsi sellisel õhtul ehk nad ei pruugi olla just kõige vaiksemad ja korralikumad kuulajad...?:)

Mitmekesi olete tulemas? Igasugune tagasiside on teretulnud!

Terv.

Ene Nobel,

laagri korraldaja

www.rahvaylikool.eeTere jälle

Eks ma selle täiendava jutu panen kah siis võrku rippuma, muidu võib jäädagi hõikuma sinna.
Suvel on igasugu üritusi nii palju, et võtaks võhmale ikka, kui igalepoole tahaks jõuda (Baltika ja Viljandi ja ... Viru särust ei teagi veel midagi).
Pange see laagri päevakava kah oma kuulutuste otsa, kui kord valmis saab.

Mina ei saa lubada kui mitmekesi ja kes üldse tuleb, aga mõned kandle , lõõtsa, tantsu jm mehed on meie hulgas olemas. Nendega peab eraldi kokku leppima.
Tegelikult me pole mingi rahvamuusika rühm vaid lihtsalt üks kamp mehi kes käib koos vanu laule laulmas.
Lapsi on meie avalikel kooslaulmistel ennegi olnud. (http://meestelaul.metsatoll.ee/foorum/read.php?10,11) Sest pole lugu.

Ma ei tea, et keegi meist rahvamänge õpetaks. Pigem mitte.


Timo
19.06.07, 09:56

Vabandust, kuid ainult registeeritud kasutajad saavad postitada teateid sellesse foorumi.