Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:1319
:: Tsiteeri ::
Teema: Kirmus-TV
Eesti Kirjandusmuuseum
7h ·
Kirmus-TV alustab 9. detsembril 2021
Eesti Kirjandusmuuseumi pressiteade
02.12.2021
Eesti Kirjandusmuuseum alustab konverentside ja muude sündmuste voogedastamist Kirmus-TV nime all. Kirmus-TV on loodud, et senisest veelgi laiem publik saaks osa Eesti Kirjandusmuuseumis loodud teadmusest ja seda teadmust vahendavatest rahvusvahelistest ja siseriiklikest konverentsidest ja muudest avalikest üritustest. Teaduse populariseerimisel on eriti oluline jõuda õpetajate, kooliõpilaste ja üliõpilasteni ning Eesti Kirjandusmuuseumi seniste videoloengute ja virtuaalnäituste kasutatavus gümnaasiumides ja kõrgkoolides lubab arvata, et Kirmus-TV ülekanded ja salvestused leiavad samuti huvitatud vaatajaid. Eesti Kirjandusmuuseumi direktori Tõnis Lukase sõnul oli Kirmuse-TV loomise järele suur vajadus ning selle varasemat käivitamist takistasid Eesti Kirjandusmuuseumi remont ja voogedastamist võimaldava tehnika tarneraskused. Kirmus-TV ülekandeid saab jälgida aadressilt [www.kirmus.ee].
Esimene Kirmus-TV ülekanne toimub 9.-10. detsembril. Vaadata saab rahvusvahelist konverentsi „Luule on ülev ehmatus. Ilmar Laaban 100“, mis on ühtlasi Eesti-uuringute Tippkeskuse 12. aastakonverents. Konverentsi ettekanded käsitlevad Laabani loomingu poeetikat ja Laabani paiknemist rahvusvahelise teksti-helikunsti pioneeride ja avangardi esindajate seas, lisaks toimuvad loomingulised etteasted spetsiaalselt valminud teostega. Muu hulgas esietendub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia XXXI lennu etendus “Ma laaban, sa laabad, ta laabab“ (juhendaja Anu Lamp), esitletakse LPd “ETNO-TONTE. Eesti keele kõla“ ning Ilmar Laabani bibliograafiat.
Lähem info: Krista Ojasaar, krista.ojasaar@kirmus.ee, tel 58 580 190
03.12.21, 02:22
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ******  **  ** **   **  ******     ** 
 **  **  ***  ** ***  *** **  **    ** 
 **     **** ** **** **** **       ** 
 **  **** ** ** ** ** *** ** **       ** 
 **  **  ** **** **   ** **    **  ** 
 **  **  **  *** **   ** **  ** **  ** 
 ******  **  ** **   **  ******  ******