Autor
Sõnum
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Jaak Johanson
Suri muusik ja näitleja Jaak Johanson
EESTI
Täna kell 18.56

Pühapäeval suri 61-aastaselt näitleja ja pärimusmuusik Jaak Johanson.

Jaak Johansoni surmast teatas Johansonide perebänd sotsiaalmeedias.

Jaak Johanson rääkis mullu aasta lõpus ETV saates "Aasta säravaimad tähed", et sai aasta eest arstidelt leukeemia diagnoosi.

"Ja siis ma sain seda keemiat, mida tegelikult väga ei tehta üle 40-aastastele, oma 60. juubeliks. Tõsised raundid väikeste puhkeaegadega. Pääsesin hospidalist poole juuni paiku välja ehk suvi oli vabakäiguvangiks olemine. Ja ega ma seda ka pahaks pane. Aga kogu selle aasta eest on nii arstidele, Loojale kui ka sõpradele ja tuttavatele suur tänu," rääkis Johanson detsembris.

Jaak Johanson lõpetas Tallinna riikliku konservatooriumi lavakunstikateedri 1982. aastal. Ta oli 1982–87 Noorsooteatri ja 1987–92 Pirgu Arenduskeskuse näitetrupi näitleja, hiljem Vanalinna Muusikamajas õpetaja ja programmijuht.

Ta oli abielus pärimusmuusiku Krista Citra Joonasega.

Jaak Johanson moodustas koos vendade Mardi ja Antsuga ning õe Kärdiga ansambli Johansonid (ka Johanson ja Vennad). Ansambel andis välja albumid "Põhja vahemäng" (1993), "Päevakera" (2000) ja "Külm" (2012). Ansambli üks tuntumaid laule on "Lahtilükkamine".

2010. aastal sai Jaak Johanson presidendilt IV klassi teenetemärgi.

Toimetaja: Marko Toomingjaak [www.err.ee]
14.02.21, 19:28
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Jaak Johanson
Muidugi oleks olnud kenam inimesi tähele panna, kuni nad elavad, aga siis me arvame, et nad onigavesed.
14.02.21, 19:30
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Jaak Johanson
Folgialbum. Jaak Johanson Tartu Folgiklubis
29.11.2020

Omi ja rahva laule laulab Jaak Johanson, temaga vestleb Ants Johanson. Kaasa teeb Krista Citra Joonas bansuril.

Jaak Johanson lõpetas lavakunstikateedri X lennu 1982. aaastal, töötas Eesti Noorsooteatris ja Pirgu Arenduskeskuses. Ta on Vanalinna Hariduskolleegiumi folklooriprogrammi juht ning mitmekümne aasta jooksul korraldanud kontserte ja muusikakohtumisi Vanalinna Muusikamajas ning Kloostri Aidas.

Sulev Salm helisalvestas sündmuse Eesti Kirjandusmuuseumi saalis 24. septembril 2020.

Saate toimetab Liina Vainumetsa.

[klassikaraadio.err.ee]
14.02.21, 19:31
Lauri Õunapuu

Avatar








Sõnumeid:2749
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Jaak Johanson
Tsiteeri:
Muidugi oleks olnud kenam inimesi tähele panna, kuni nad elavad, aga siis me arvame, et nad on igavesed.

Ma arvan, et seltskond kellega Jaak alatihti kokku puutus ja kellega lävis, pani kindlasti Jaaku pidevalt tähele ning hindas väga. Mulle tundub, et probleem muusika ja kultuuri kajastamisel meedias on üldine. Muusika vajadus ühiskonnas väheneb ja väheneb.. selle tegemine läheb professionaalide kätte, viimased on sunnitud tegema vaid turvalist muusikat et kuidagigi ära elada jne..
Minu jaoks oli Jaak mees kes ei kartnud ebaturvalist muusikat võttes mõnikord isegi protesti- või mässulauliku positsiooni.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Lauri Õunapuu
lauri[ät]metsatoll.ee
+372 56155559
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
16.02.21, 08:35
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Jaak Johanson
Pidasin silmas iseennast, et postitan siin viimasel ajal surmakuulutusi ja elavatele ei leia aega.
16.02.21, 11:16
Timo Kalmu









Sõnumeid:1327
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Jaak Johanson
Eesti Rahvaluule Arhiiv

Tartu < Tallinn 1985:

Hea haldjas tihti lendas üle selle maa
ja ikka hüüdis abitult: „Ei saa, ei saa, ei saa!“
Ei iialgi ma rooma Rooma,
ei iialgi mind Poolas pooda,
ei koini ma Pariisis hoora –
ennem ma jään Eestimaale jooma.
Ei mind ei hoia käsirauad,
ei kaagid, okastraadid, sauad.
Kõik see ilm on minu riik –
siiski veel ei läheks siit.
Ei iialgi ma rooma Rooma...
Kõik need lõoksed, ööbikud ja käod,
kummaliselt tuttavlikud näod,
päevatõus kui mustasõstramoos
selles kaoses hoiavad mind koos.
Ei iialgi ma rooma Rooma...
Maarjamaa peal seistes kaua,
hingetoru tuules laulmas,
taeva Päike on me viit –
siiski veel ei lähe siit.
Ja midagi on veel, mis tuleb hoota
kõigest läbi kiirgudes, kui loota
mõttele, mis olla võib su piik,
igavikule, mis algab siit.
Ei iialgi ma rooma Rooma...
Lavakunstikooli lõpetamise ajal koos kursusekaaslastega loodud laulu esitas Jaak Johanson vendadega Tartus eesti folkmuusika kontserdil Vanemuises 1985, kui õhus oli veel ja juba mõndagi. Aplaus ei lõppenud. Salvestas Jaan Malin. RKM, Mgn. II 4488 (8):

[kivike.kirmus.ee]
19.02.21, 17:01
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **     **  **     **   *******   **    **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **   **   **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **  **    **     ** 
 **     **  **     **   ********  *****     ********* 
  **   **   **     **         **  **  **    **     ** 
   ** **    **     **  **     **  **   **   **     ** 
    ***      *******    *******   **    **  **     **