Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:1281
:: Tsiteeri ::
Teema: Alle-aa
JAANUARIJÄMMIL KOHTAB LEGENDAARSE ALLE-AA LIIKMEID!

Eeloleval laupäeval, mil Moostesse kogunevad üle-riigilise ühismängimise, "Jaanuarijämmi" raames 135 eri vanuses pillimeest, liiguvad mängijate hulgas ka legendaarse rahvamuusika-ansambli Alle-aa liikmed Ülle Ots, Piret Aus, Raivo Sildoja ja Ott Kaasik (kahjuks ei saa osaleda Ando Kiviberg).

Alle-aa on märgilise tähendusega ansambel meie lähiminevikust. Selle liikmed, eesotsas Ando Kivibergiga panid aluse Viljandi Pärimusmuusika Festivalile ja laste ning noorte pärimusmuusikalaagritele. Viljandi folgist on saanud Viljandi linna hoolival toel valdkondlik suursündmus, mis ei jäta külmaks ühtegi selle ala austajat nii kodu- kui välismaal. Lastelaagritest on välja kasvanud Eesti ETNO ja kõik paikkondlikud mõnusad suve- ja talilaagrid. Rahva- ja pärimusmuusika on saanud meie noorema põlvkonna igapäevaeluks.

Kaudsel moel on Mooste Rahvamuusikakool - Jaanuarijämmi korraldaja - valdkondlik süvitsi rahvamuusikat ja rahvapille õpetav kool saanud alguse kõigest sellest, millest üleval pool juttu.

Jaanuarijämm tõmbab tähelepanu ka meie ühise koodi kandjatele - laulikutele ja pillimeestele kaugemast minevikust, kellelt laulud ja lood pärinud oleme ning võimsatele mäluasutustele Eesti Kirjandusmuuseumile, Eesti Rahvaluule Arhiivile ning Teatri- ja Muusikamuuseumile! Maani tänukummardus - kohtume laupäeval, 25. jaanuaril Moostes!

Tekst: Krista Sildoja
[www.facebook.com]
25.01.20, 00:21
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
    ** **  **    ** **   ** ******** 
    ** **  **     ** ***  *** **   ** 
    ** ** **     ** **** **** **   ** 
    ** *****      ** ** *** ** ******** 
 **  ** ** **  **  ** **   ** **   ** 
 **  ** **  **  **  ** **   ** **   ** 
 ******  **  **  ******  **   ** ********