Autor
Sõnum
Timo Kalmu

Sõnumeid:1319
:: Tsiteeri ::
Teema: Helisalvestusi Eesti Rahvaluule Arhiivist
Ilmunud on veebiväljaanne „Muhu rahvamuusikat, laulumänge ja tantse“.

Aadressil [www.folklore.ee] on nüüdsest kättesaadav Eesti Kirjandusmuuseumi vanemteaduri ja Eesti Folkloorinõukogu auliikme Ingrid Rüütli koostatud kogumik „Muhu rahvamuusikat, laulumänge ja tantse“. Veebiväljaande aluseks on 2015. aastal ilmunud samanimeline CD/DVD-kogumik. Aastatel 1974–1975 tehtud helisalvestused ja 1984. a koos Tallinnfilmi võttegrupiga ning 1994. a koos Eesti Televisiooni võttegrupiga tehtud videosalvestused tutvustavad muhulaste rikkalikku laulu- ja tantsupärimust. Laulude sõnad ja noodid on avaldatud Ingrid Rüütli raamatus „Muhumaa laule ja lugusid“ (2016), mis annab põhjalikuma ülevaate muhulaste 20. sajandi alguse lauluvarast.

Veebiväljaanne ühendab plaadikogumiku ja raamatu materjali: helisalvestustele on lisatud laulutekstid ja viiside noodistused, raamatu tsitaatidega iseloomustatakse laulude ja pillilugude esitajaid. Väljaande on kirjastanud EKM Teaduskirjastus, toimetanud Janika Oras ja Kadi Sarv, tekstid inglise keelde tõlkinud Inna Feldbach ja Olga Ivaškevitš, veebilahenduse teinud firma Lorem Ipsum. Väljaande ettevalmistamist toetasid ansambel Trad.Attack!, Haridus- ja Teadusministeerium (projekt IUT22-4), Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti-uuringute Tippkeskus) ning Eesti Kultuurkapital.

Kogumik jätkab sarjas „Helisalvestusi Eesti Rahvaluule Arhiivist“ ilmunud väljaannete kättesaadavaks tegemist veebis. Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi juhataja Risto Järv rõhutab: „Veebiväljaande ettevalmistamisel on olnud väga tänuväärne muhulaste abi. Kohaliku kogukonna liikmed aitasid täpsustada isiku- ja kohanimesid ning täiendada elulooandmeid. Nii nagu rahvaluule kogumisel on läbi aja olnud esmatähtis kohalike inimeste panus, saame tänapäeval kogukondadelt abi ka väljaannete ettevalmistamisel.“

[www.facebook.com]
01.10.18, 10:13
Timo Kalmu

Sõnumeid:1319
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Helisalvestusi Eesti Rahvaluule Arhiivist
Rahvaluulearhiivi YouTube'i-kanalis on vaadatav meie vanemteadur Aado Lintropi uus loeng mansi mütoloogiast. Aado räägib 19. sajandil kogutud mansi rahvaluuletekstides peegelduvast müüdilisest maailmavaatest.
[www.youtube.com]
13.05.20, 14:17
Timo Kalmu

Sõnumeid:1319
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Helisalvestusi Eesti Rahvaluule Arhiivist
Folklorist Mall Hiiemäe tegi maakodus maituld ning rääkis nii volbripäevast kui tuletegemisest pärimuses. Peagi pikemalt koduloengus Eesti Rahvaluule Arhiivi YouTube'i-kanalil [www.youtube.com]
13.05.20, 14:18
Timo Kalmu
:: Tsiteeri ::
Teema: Re: Helisalvestusi Eesti Rahvaluule Arhiivist
Rahvaluulearhiivi kodu- ja metsaloengute seeriasse on lisandunud uus loeng „Labajalg – labane või kõrge?“. Meie vanemteadur Taive Särg räägib labajalast kui tantsu-laulu-pillimängu žanrist ning selle rollist eesti talupoeglikus ja tänapäevases kultuuripildis.
[www.youtube.com]
16.05.20, 18:57
Postita
Sinu nimi:
Sinu epost:
Teema:
Message Body
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **   ** **   ** **   ** **  ** ******** 
 ***  *** **   ** ***  ***  ** **  **   ** 
 **** **** **   ** **** ****  ****  **   ** 
 ** *** ** **   ** ** *** **   **   ******** 
 **   ** **   ** **   **   **   **    
 **   ** **   ** **   **   **   **    
 **   **  *******  **   **   **   **